Pasaka par Diegabiksi
23. augusts, svētdiena - 15:00, 2015

Pasaka par Diegabiksi

Organizē: SIA Brig

 

MUZIKĀLS CEĻOJUMS PĒC ŽAŅA GRĪVAS PASAKAS MOTĪVIEM

Mūzika – Rihards Zaļupe

Librets, režija – Paula Pļavniece

“Diegabikša kvintets” – flauta, klarnete, čells, mežrags un sitaminstrumenti

Kvinteta vadītājs – Guntis Kuzma

Stāstnieks – Artūrs Putniņš

Scenogrāfe – Sintija Jēkabsone

Biļetes: bērniem 5 EUR, piegušajiem 8 EUR

KAMERIZRĀDES APRAKSTS

Kādu dienu bruņurupucēns Diegabiksis devās pasaulē meklēt laimi un piedzī- vot brīnumus. Vai Diegabiksis atradīs meklēto? Kā Diegabiksim veiksies, ciemojoties upes dzelmē vai ceļojot uz Mākoņa? Ko darīja Akmens un ko teica Kalns?

Klausītājiem būs iespēja kopā ar Diegabiksi uzzināt, kā dzied varžu koris, kā rēc dusmīgais Lauvu karalis un kā lido skaistais Brīnumputns.

Ceļojuma laikā klausītāji varēs atbalstīt Diegabiksi un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķus, radot dažādas skaņas ar ikdienišķiem sadzīves priekšmeiem, kas Diegabikša klātbūtnē pēkšņi kļūst par mūzikas instrumentiem.

ĪSI PAR BRUŅURUPUČIEM

• Šie ar lielisku redzi un izcilu ožu apveltītie reptiļi uz mūsu planētas dzīvo kopš senseniem laikiem – kādus 200 miljonus gadu – un ir vieni no senākajiem Zemes iemītniekiem.

• Sastopami visos kontinentos, izņemot Antarktīdu.

• Rupuču bruņas – tie ir vairāki desmiti labi sastiprinātu kaulu.

• Sauszemesrupuči (angliski–tortoise) var nodzīvot 100 gadu un ilgāk, ūdens rupuču (angliski – turtle) mūžs vidēji ir ap 40–50 gadu, taču var būt arī vairāk.

• Viena no vistālāk uz ziemeļiem mītošajām bruņurupuču sugām ir Eiropas purva bruņurupucis.

• Eiropas purva bruņurupuča dzimumu var noteikt citstarp pēc acukrāsas: meitenēm varavīksnene ir dzeltena, puikām sarkanbrūna.

• Diegabiksis varētu būt Eiropas purva bruņurupucis, kas sastopams arī Latvijā. Reti – bet sastopams. Augusta nogalē Cēsīs – pilnīgi noteikti.