Georgijs OSOKINS, klavieres
Kremerata Baltica
Programmā:
Frederiks Šopēns, Pirmais klavierkoncerts mi minorā, op. 11 un Otrais klavierkoncerts fa minorā, op. 21
Frederiks Šopēns, Noktirne E mažorā, op. 62 (Viktora Kisina aranžija stīgu orķestrim)
Mečislavs Veinbergs, Ārija op. 9 stīgu orķestrim
Koncertā kopā ar kamerorķestri Kremerata Baltica viens no talantīgākajiem Latvijas pianistiem Georgijs Osokins atskaņos sava iemīļotā komponista Frederika Šopēna abus klavierkoncertus. Līdzās - poļu dižgara Mečislava Veinberga skaņdarbs.
Jau vairākus gadus turu prātā ideju atskaņot abus Šopēna klavierkoncertus vienā vakarā. Šīs abas pērles ir tik dažādas un tik poētiskas, neaptverami skaistas, ka katru reizi tām pieskaroties, sajūtu maģiju un pārliecību, ka skaistums glābs pasauli. Šos opusus jūtami caurstrāvo kara tematika - Friderika Šopēna pārdzīvojumi par savas dzimtenes likteni klavierkoncertu tapšanas laikā, kas diemžēl stipri korelē ar situāciju mūsdienās. Man būs īpašs gods atskaņot šos ģeniālā poļu komponista šedevrus kopā ar Kremerata Baltica, jo tikai šis unikālais ansamblis šodien var panākt to īpašo skaņu un dramatismu, kādu reti var piedzīvot uz skatuves.
Georgijs Osokins
Pēc fināla Šopēna konkursā Varšavā 2015. gadā pianists Georgijs Osokins kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus "izcils, neparedzams un revolucionārs».
2019. gada maijā Gidons Krēmers paziņoja, ka Georgijs kļuvis par Kremerata Baltica rezidējošo viesmākslinieku - kopā ar Likā Debargu viņš ir pirmais, kuram 22 gadu pastāvēšanas vēsturē orķestris piešķīris šādu titulu.
Šobrīd G. Osokins ir visvairāk koncertējošais Latvijas pianists, šajā gadā sniedzot nozīmīgas debijas Berlin Konzerthaus, Elbphilharmonie Lielajā zālē, uz prestižajos festivālos Klavier-Festival Ruhr un Bern International Piano Series. Kopš 2018. gada viņš regulāri uzstājas kopā ar Gidonu Krēmeru, tostarp uz 101. Zalcburgas Festivāla, Pierre-Boulez zālē Berlīnē, Wigmore zālē Londonā.
Ieraksta zīmola Piano Classics izdots Georgija Osokina albumi “Šopēns: Vēlīnie opusi” un “Rahmaņinovs. Šopēna variācijas. Dziesmu transkripcijas”.
Georgijs Osokins koncertējis Tokyo Metropolitan Theatre Hall, Onkagudo Concert Hall, NOSPR Concert Hall Katovicā, Berlīnes Konzerthaus, Parīzes Filharmonijā, Vancouver Playhouse, kur viņš aizstāja pasaulslaveno pianistu Nelsonu Freiru- Zaryadye Maskavas koncertzālē, Sanktpēterburgas filharmonijā un Birmingemas Town Hall.
Sadarbojies ar tādiem orķestriem kā Kremerata Baltica, Amadeus Chamber Orchestra, Taivānas Filharmoniskais orķestris, Tokijas New City Orchestra, Birmingemas Simfoniskais orķestris un Sinfonietta Cracovia.
Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.
Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.