Cienījamie apmeklētāji,
Saistībā ar aktuālās situācijas vīrusa “Covid-19” izplatību dēļ un līdz ar to ieviestajiem ceļošanas ierobežojumiem 14.martā plānotais koncerts \"ANDREJS OSOKINS UN IGAUNIJAS NACIONĀLAIS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS\" tiek pārcelts uz 27.augustu.
Iegādātās biļetes būs derīgas uz pārcelto koncerta datumu.
Gadījumā, ja izrāde atcelta, nauda par iegādātajām biļetēm, atbilstoši Patērētāju tiesību likumam, tiks atmaksāta. Kultūras ministrija sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības biroju izstrādās regulējumu par kārtību, kādā tiks atlīdzināta par biļetēm uz atceltajiem pasākumiem iekasētā nauda.
Lūdzam būt saprotošiem un sekot līdzi aktuālajai informācijai!
Atzīmējot Ludviga van Bēthovena 250. jubileju, koncerta pirmajā daļā koncertzāles šī gada rezidējošā mākslinieka - Andreja Osokina, interpretācijā skanēs Vīnes dižgara Ludviga van Bēthovena majestātiskais un vienlaikus liriski daiļais Piektais (“Imperatora”) klavierkoncerts, ko komponists radījis savos radošā brieduma gados, tā dēvētajā Heroisma periodā. Tas ir veltīts komponista patronam un audzēknim, Austrijas erchercogam un Olmices arhibīskapam Rūdolfam. Klavierkoncerta pirmatskaņojums norisinājās Prinča Jozefa Lobkovica pilī Vīnē 1811. gada 13. janvārī, pie klavierēm stājoties pašam mākslas mīlošajam arhibīskapam. Klavierkoncerta pirmais publiskais atskaņojums jau plašākas publikas ovācijas saņēma tā paša gada novembrī slavenajā Leipcigas Gewandhaus koncertzālē. “Imperatora” nosaukumu klavierkoncertam piedēvējis ievērojamais angļu pianists Johans Baptists Krāmers, kurš ir arī partitūras pirmpublicētājs Lielbritānijā.
Savukārt koncerta otro daļā Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra sniegumā dzirdēsim Nikolaja Rimska-Korsakova krāšņo un ilustratīvo simfonisko svītu “Šeherezade”, kas klausītājiem atklās Austrumzemju brīnumus, kurai iedvesmu komponists smēlies no arābu teiksmu cikla “1001 nakts pasakas”. Zināms, ka šim simfoniskajam darbam Rimskis-Korsakovs virknējis nevis veselas pasakas, bet savstarpēji nesaistītas epizodes, un pieņemts uzskatīt, ka sākuma tēma zīmē sultānu, savukārt populārais vijoles solo ir Šeherezades portrets. Otrā daļa piedāvā austrumu brīnumu tēlojumu un kaujas skatu. Trešajā daļā iztēlojamies mīlas ainas, savukārt ceturtajā daļā visai mežonīgu svētku svinēšanu pārtrauc vētra, kuras kulminācijā kuģis sašķīst pret klinti. Viļņi norimst, Šeherezades balss izdziest, sultāns iemieg.
Šis būs Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra – viena no senākajiem un prestižākajiem kaimiņvalsts orķestriem, pirmā viesošanās Koncertzālē “Cēsis”, un koncerts būs lielisks piemērs Baltijas valstu mūziķu radošajai kopsadarbībai.
Andrejs Osokins, klavieres
Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris (ERSO)
Diriģents Kaspars Mands
Programmā: R. Kangro Arcus, L. van Bēthovens Piektais klavierkoncerts un N. Rimskis-Korsakovs Šeherezade
*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Darbosies Bērnu istaba.
**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.
Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.