Džovanni Solima ir starptautiski pazīstams čellists un pasaulē visvairāk atskaņotais itāļu komponists, kurš tiek dēvēts par akadēmiskās mūzikas huligānu savu neparasto koncertprogrammu un mūzikas projektu dēļ. Sollima savā mūzikā pievēršas dažādiem žanriem, izmantojot senos, austrumu, elektriskos un jaunizgudrotus mūzikas instrumentus; viņš uzstājies gan Sahāras tuksnesī, gan zem ūdens, kā arī spēlējot čellu, kas izgatavots no ledus.
Džovanni Sollima sadarbojies ar Rikardo Muti, Jo-jo Ma, Ivanu Fišeru, Viktoriju Mullovu, Rudžero Raimondi, Mario Brunello, Ketrinu Stotu, Džuzepi Andaloro, Antonio Florio, Juriju Bašmetu, Katju un Marielu Labekām, Džovanni Antonīni, Otavio Dantoni, Patiju Smitu, Stefano Bollani, Paolo Frezu, Antonio Albanēzi un tādiem orķestriem kā Čikāgas Simfoniskais orķestris, Mančestras Camerata, Liverpūles Filharmonijas orķestris (kā 2015. gada rezidējošais mākslinieks), Amsterdamas Karaliskās koncertzāles Concertgebouw orķestris, orķestris “Maskavas solisti”, Berlīnes Konzerthaus orķestris, Austrālijas Kamerorķestris, Il Giardino Armonico, Cappella Neapolitana, Accademia Bizantina, Holland Baroque un Budapeštas Festivālu orķestris.
Sollima sarakstījis mūziku Pītera Grīneveja, Džona Turturro, Boba Vilsona, Karlosa Sauras, Marko Tullio Džordanas, Pītera Steina, Lases Jertsona, Anatolija Vasiļjeva, Kerolas Ārmitidžas un Karolīnas Karlsones darbiem.
Slavenais čellists koncertējis Alises Tallijas zālē, Ņujorkas Knitting Factory un Kārnegijholā, Londonas Vigmorholā un Karalienes Elizabetes zālē, Parīzes Salle Gaveau, Milānas La Scala, Sidnejas Operas namā un Tokijas Suntory zālē.
Kopš 2010. gada Sollima ir pasniedzējs Romas Svētās Cecīlijas Nacionālajā mūzikas akadēmijā, kur viņam piešķirts akadēmiķa tituls.
Džovanni Sollima spēlē stīgu instrumentu meistara Frančesko Rudžeri 1679. gadā Kremonā būvētu čellu.