Daniels Millers-Šots ir viens no savas paaudzes vadošajiem čellistiem. Viņš uzstājas uz pasaulē plaši pazīstamām skatuvēm un viņu mēdz saukt par “bezbailīgo čellistu, kura spēles tehnika svelmē” (The New York Times ).
Daniels Millers-Šots uzstājas ar Eiropas un ASV slavenākajiem orķestriem un tādiem diriģentiem kā Vladimirs Aškenazi, Šarls Dituā, Kristofs Ešenbahs, Ivāns Fišers, Alans Gilberts, Bernards Haitinks, Nēme Jervi, Dmitrijs Kitajenko, Juns Merkls, Andris Nelsons, Džanandrea Noseda, Vasilijs Petrenko, Andrē Previns. Daudzus gadus viņš strādāja arī ar Kurtu Mazūru, Lorinu Māzelu un Jakovu Kreicbergu.
Mūziķis interesējas gan par repertuāra klasiku, gan par nezināmu vai mazzināmu čelldarbu atdzīvināšanu, un viens no viņa jaunākajiem veikumiem – skaņu ierakstu namā Orfeo 2017. gada nogalē izdots tvarts – spilgti rāda šo aizraušanos. Savus darbus viņam veltījis Andrē Previns, Pēters Ružička un Olli Mustonens.
Čellista kamermūzikas partneru skaitā ir Reno Kapisons, Ksavjē de Metrs, Jūlija Fišere, Igors Levits, Lauma un Baiba Skrides, Simons Trpčeskis.
Daniels Millers-Šots ieskaņojis sava iemīļotā komponista Baha darbus, kā arī Bēthovena, Brāmsa, Mocarta, Haidna, Šūmaņa, Mendelszona, Prokofjeva, Šūberta, Hačaturjana, Šostakoviča, Elgara, Voltona, Britena, Dvoržāka mūziku skaņu ierakstu namos Orfeo, Deutsche Grammophon, Hyperion, Pentatone un EMI Classics. Vairāki ieraksti saņēmuši nozīmīgu atzinību: Gramophone Editor’s Choice, Strad Selection, BBC Music Magazine titulu CD of the month, Diapason d’or un Choc de Classica.
Daudzus gadus Millers-Šots darbojas projektā “Rapsodija skolā” un atbalsta Eiropas, ASV, Āzijas un Austrālijas jaunos mūziķus.
Līdztekus mūzikai Millers-Šots interesējas par mākslu, sevišķi par 19. gadsimta franču glezniecību, un viņam ļoti patīk ceļot.
Daniels Millers-Šots ir Valtera Notasa, Heinriha Šifa un Stīvena Iserlisa audzēknis, ņēmis privātstundas pie Mstislava Rostropoviča.
Spēlē 1727. gadā Venēcijā būvētu Mateo Gofrillera čellu Ex Shapiro.