No 18. − 20. septembrim, Koncertzālē “Cēsis” notiks sestais starptautiskais festivāls Čello Cēsis, kas trīs vakaros pulcēs septiņus Eiropas čellistus no Vācijas, Lielbritānijas, Šveices, Nīderlandes un Latvijas. Dzirdēsim Baha, Mocarta, Bārbera un Čaikovska skaņdarbus mūsdienīgā versijā četriem čelliem, Riharda Štrausa spānisko simfonisko poēmu “Dons Kihots” un intriģējošās BB sonātes jeb vācu dižgaru Bēthovena un Brāmsa opusus čellam un klavierēm.
Čello Cēsis piektdien, 18. septembrī, atklās koncertprogramma “4 čelli”. Zīmīgi, ka festivāla īpašais viesis, vācu jaunās paaudzes čellists Maksimilans Hornungs, būs dzirdams divās programmās – atklāšanas koncertā viņš demonstrēs muzicēšanu kameransamblī, savukārt Gala koncertā – virtuoza solo mākslinieka talantu. Kopā ar vēl trim spožiem jaunās paaudzes čellistiem: Paulu Handški (Vācija), Antonu Spronku (Nīderlande), Sebastjanu Braunu (Šveice), Maksimilans Hornungs īpaši festivālam izveidojis aizraujošu programmu ar mūzikas dižgaru Johana Sebastiana Baha, Volfganga Amadeja Mocarta, Semjuela Bārbera un Pētera Čaikovska mūzikas dārgumiem jaunās interpretācijās.
Sestdienas, 19. septembra, vakarā gaidāmajā Čello Cēsis Gala koncertā uzmirdzēs divi spoži čellisti – jau pieminētais Maksimilans Hornungs un latviešu čella dīva Kristīne Blaumane, bet muzikālo krāšņumu piešķirs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā.
Koncerta pirmajā daļā itāļu komponista Otorīno Respīgi Adadžo ar variācijām čellam un orķestrim Kristīne Blaumane atklās bagātīgo un plašo čella skanējuma paleti. Savukārt otrajā daļā baudīsim romantisma laikmeta milža Riharda Štrausa tēlaino un orķestrāli iespaidīgo simfonisko poēmu “Dons Kihots”, ko kopā ar LNSO izpildīs vācu čellists Maksimilans Hornungs, kuru raksturo pārsteidzoša muzikalitāte, stilistiskā noteiktība un muzikālais briedums. Skaņdarba titulvaronis, protams, ņemts no Migela de Servantesa slavenā romāna, un Štrausa mūzika skaidri attēlo ainas no zināmā daiļdarba. Savā ziņā šī ir kā simfoniska animācijas filma.
Pirms koncerta “Simfoniskā poēma Dons Kihots”, plkst. 17.00, Koncertzāles Kino zālē interesenti aicināti uz Pirmskoncerta sarunu, kurā ar festivāla solistiem sarunāsies Edgars Raginskis. Pasākuma laikā būs iespēja noskatīties vairāku festivālu Čello Cēsis solistes, čellistes Margaritas Balanas veidoto īsfilmu “Pianissimo”, kuras pamatā ir izcilā latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbs "Grāmata Čellam". Filmas idejas autore ir pati mūziķe, un viņa tajā atveido arī galveno lomu. “Pianissimo” tika pirmizrādīta Londonā šī gada janvārī.
Svētdien, 20. septembrī, klausītāji aicināti uz pēcpusdienas koncertu, kurā skanēs programma “BB. Sonātes čellam”. Intriģējošais BB slēpj divu vācu mūzikas milžu vārdus, līdzās Ludvigam van Bēthovenam mūzikas filozofs Johanness Brāmss. Spožā vācu čellista Leonarda Elšenbroiha (Vācija) un viņa skatuves partnera – pianista Alekša Grinjuka (Ukraina) izpildījumā dzirdēsim Bēthovena daiļrades agrīnajā periodā radīto Pirmo čellsonāti un 1815. gadā pabeigto, ungāru grāfienei Annai Marijai fon Erdodi veltīto Ceturto sonāti klavierēm un čellam. Johannesa Brāmsa daiļrades atspoguļojumam Leonards Elšenbroihs iecerējis komponista divus kamermūzikas šedevrus, Sonāti klavierēm un čellam Miminorā un reti atskaņoto opusu “Četri nopietni dziedājumi”.
Elšenbroihu izdevums The New York Times raksturo kā “mūziķi ar izteikti spēcīgu tehniku, intelektuālu zinātkāri un ekspresīvu dziļumu”. Čellists uzstājas kopā ar pasaules vadošajiem orķestriem un diriģentiem.
Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.