Koncertzāles Mākslas galerijā atklāta un līdz 12. septembrim būs skatāma gleznotājas Ilzes Preisas izstāde “Mana telpa”. Tā rosina uz pasauli paskatīties citādi – iegremdēties sirreālu fantāzijas tēlu pasaulē, apjaust dabas mūžīgi mainīgo spēku, meklēt un atrast neparasto, kas vienmēr eksistē paralēli ikdienas rutīnai un pelēcībai.
Mākslinieci vienmēr ir fascinējusi teātra skatuve, noslēpums, kas atklājas priekškaram paceļoties vai krītot, iztēli rosinoši tēli un fantāzijas par to, kas var notikt vai nenotikt. Gleznojot savus darbus, viņa dažkārt jūtas kā režisors, kurš sākumā rada telpu, tad tai piešķir gaismu un visbeidzot - ļauj to apdzīvot saviem tēliem. Triptiha “Telpa” sarkanais priekškars ir simbols indivīda attiecībām ar sabiedrību - cik atvērti un patiesi katrs mēs esam savā dzīves teātrī?
“Mākslā man tuva ir simbolu valoda. Gleznās runāju ar to starpniecību. Stāstot par notikumiem, norisēm ap mums, darbos iegleznoju tēlus no mītiskās pasaules, piešķirot tiem jaunas nokrāsas. Simboli, kurus pielietoju darbos, var būt ietverti arī ģeometriskās formās un, sakārtoti noteiktā secībā, tie veido savu stāstu. Darbi tiek veidoti daudzos slāņos, kur katrai detaļai vai simbolam ir jēga. Būtiska nozīme ir skaistajam - dažreiz pat smeldzoši skaistajam. Tā ir apzināti izvēlēta mākslinieciska forma, kas piesaista un tālāk jau liek ieskatīties dziļāk. Māksla ir mans komunikācijas veids,” atklāj Ilze Preisa.
Ilzes Preisas mākslas izglītības ceļš sākās J. Rozentāla mākslas vidusskolā (1988-1994), vēlāk sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijā (1994 - 2002), kā arī Berlīnes Mākslas akadēmijā (HDK), Vācijā (1998). Par bakalaura diplomdarbu – gleznu ciklu “Vēstules no vēršiem” iegūta Klāva Sīpoliņa (Kanāda) radošā stipendija (2000). Paralēli LMA Ilze studējusi arī maģistrantūras programmā Latvijas Kultūras akadēmijā (1999 - 2002). Māksliniecei ir bijušas 30 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, kā arī viņa ir piedalījusies vairāk nekā 120 grupu izstādēs. Darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā, Matti Miliuse un Luciano Benetton u.c. privātkolekcijās kolekcijās daudzviet pasaulē.
Izstāde apskatāma darba dienās no plkst. 12.00 – 18.00, ievērojot distanci no pārējiem apmeklētājiem un lietojot mutes un deguna sejas masku.