Otrajā fedtivālā Čello Cēsis, četros koncertos muzicēs viessolisti no Francijas, Igaunijas, Krievijas un Latvijas. Viesu vidū būs viens no pasaulē atzītākajiem čellistiem Marks Kopē no Francijas, kurš spēlējis kopā ar mūsdienu mūzikas grandiem Mstislavu Rastropoviču un Jehudiju Menuhinu. Divas spožākās latviešu čellistes Marta Sudraba un Kristīne Blaumane būs koncerta “Čellu dīvas un Sinfonietta Rīga” solistes. Kopā ar čellu trio Melo-M festivālam tapusi īpaša programma arī mazākajiem klausītājiem.
Piektdien, 16. septembrī, plkst. 19.00, koncertzālē “Cēsis” festivāla atklāšanas koncertā “Čells. Francijas elpa” klausītāji varēs baudīt viena no mūslaiku vadošajiem čellistiem - Marka Kopē sniegumu. Čellists muzicē kopā ar vadošajiem pasaules orķestriem, uzstājas prestižākajās pasaules koncertzālēs, kā arī par vairākiem mūzikas ierakstiem saņēmis augstāko kritiķu atzinību. Koncertā Cēsīs Marks Kopē atskaņos ģeniālo komponistu Bēthovena un Brāmsa sonātes čellam un klavierēm un franču komponistu miniatūras čellam, tostarp Kamila SenSānsa “Gulbi”. Krievijā dzīvojošā igauņu pianista Petra Laula spožā tehnika, apbrīnojamā muzikalitāte un smalkais pieskāriens bagātinās abu mākslinieku kopspēli, padarot to neaizmirstamu.
Sestdien, 17. septembrī gaidāmi divi koncerti. Plkst.15:00 Cēsu Jaunās pils salona īpašajā un kamermūzikai atbilstošajā atmosfērā iejutīsies “Koncerts čellam un balsij pils salonā” mūziķes - šarmantā igauņu čelliste Silvija Ilvesa, dziedātāja Ksenija Kučukova un latviešu čelliste Māra Botmane. Abu valstu mūziķu veidotajā programmā, kas tapusi īpaši festivālam Cēsīs, skanēs itāļu komponista Alessandro Viales jaundarbs “Pavasara dziesmas”, kā arī latviešu un igauņu komponistu darbi čellam solo un čellu duetam.
Savukārt sestdienas vakarā, plkst. 19.00, koncertzālē “Cēsis” gaidāms festivāla lielākais notikums – koncerts “Čella dīvas un Sinfonietta Rīga”. Klausītājiem tiks sniegta unikāla iespēja uz vienas skatuves dzirdēt dzimtenē ne tik bieži koncertējošās, latviešu čellistes Kristīni Blaumani un Martu Sudrabu.
Latviešu un britu skolas labākajās tradīcijās izskolotā Kristīne Blaumane ir daudzu prestižu konkursu uzvarētāja. Jau 22 gadu vecumā kļūstot par orķestra Amsterdamas Sinfonietta pirmo čellisti, kopš 2007. gada, deviņus gadus ir Londonas filharmoniskā orķestra čellu grupas vadītāja. Kristīne Blaumane ir 2005. gada Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāte.
Dzīvojot un strādājot mūzikas metropolē Vīnē, čelliste Marta Sudraba ir Vīnes operteātra un arīdzan Vīnes filharmonijas orķestra čelliste. Ilgus gadus sava nešaubīgā talanta šķautnes slīpējusi, muzicējot kopā ar Gidonu Krēmeru un viņa veidoto orķestri Kremerata Baltica.
Abu dīvu izpildījumā koncertā skanēs lieldarbi – Brāmsa Koncerts vijolei čellam un orķestrim la minorā ar Kristīni Blaumani un vijolnieku Borisu Brovcinu un Šostakoviča Pirmais čellkoncerts Martas Sudrabas sniegumā. Itāļu čellista un komponista Džovanni Solimas opuss “Violoncelles vibrez” klausītājiem sniegs iespēju dzirdēt abas lieliskās čellistes dueta saspēlē. Arī šogad, mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Normunda Šnē vadīts, čellu festivāla orķestris būs Sinfonietta Rīga.
Sestdien, pirms vakara koncerta “Čella dīvas un Sinfonietta Rīga”, pulksten 18.00, koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē interesenti aicināti uz “Pirmskoncerta sarunu”, kurā Radio Klasika personība, muzikoloģe Liene Jakovļeva un diriģents Normunds Šnē atklās interesantus vēsturiskus faktus par koncertā iekļautajiem skaņdarbiem, to rašanās gaitu un to izpildījuma niansēm. Dalība pasākumā bez maksas.
Neaizmirstot jaunāko auditoriju, padomāts arī par pašiem mazākajiem klausītājiem. Festivāla noslēguma dienā, 18. septembrī, plkst. 12.00, koncertzālē “Cēsis” ģimenes ar bērniem tiek gaidītas uz krāšņu un atraktīvu koncertuzvedumu “Čella pasakas”. Tajā čellu grupa Melo-M kopā ar mazajiem klausītājiem dosies aizraujošā, muzikālā ceļojumā kosmosā. Ceļojuma laikā visus sagaida neparasti notikumi, brīnumskaistas planētas un galaktikas. Kādas neizskaidrojamas parādības atklāsies esot tālu prom no zilās planētas - mūsu mājām - par to bērni varēs pārliecināties, klausoties čella pasakas ar Melo-M mūziku un kosmiskām skaņām.