Pētera Vaska festivāls
SANDRA STRĒLE. ILGU HRONIKA. Izstādes atklāšana
Svētdien, 14. Aprīlī, plkst. 17:00
Organizators: Koncertzāle Cēsis

Koncertzāles "Cēsis" organizētā festivāla "Pētera VAska mūzikas aprīlis" ietvaros, svētdien, 14. aprīlī, INSIGNIA mākslas galerijā gaidāma jaunās mākslinieces Sandras strēles izstādes atklāšana. 

Gleznotājas darbi no sērijām “Melanholija” un “Nostalģija” pievēršas noslēgtu, atsvešinātu iedomātu vietu  un to dzīves ritma norišu imaginārai vizualizācijai, piedāvājot skatītājam vērotāja lomu. Māksliniece savas izstādes apzināti veido kā vienotas lielformāta instalācijas – tie ir cikliski iedomu stāsti, kas atsauc atmiņā kādreiz  dzirdētu mūziku,  izlasītu grāmatu vai skatītu filmu,  vedina uz poetizētām pārdomām par cilvēku un dabas trauslajām attiecībām:

VISAPKĀRT BIJA RĀMS. VĒJA NEBIJA.

ES RAUDZĪJOS UZ BASEINU

GAN DZĪVĒ, GAN GLEZNĀ

UN MANI PĀRŅĒMA DOMA,

KA KĀDS MAN NEDZIRDOT TIKKO IR IEGĀJIS MĀJĀ.

Sandra Strēle 2016.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru, vienu semestri pavadot apmaiņas programmā Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā. Saņēmusi Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju mākslā 2012.gadā, Brederlo von Sengbusch mākslas prēmiju 2014.gadā un SEB stipendiju glezniecībā 2016.gadā. Sarīkojusi vairākas personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs un rezidencēs Itālijā, Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Indijā, Beļģijā, Vācijā, Francijā u.c.