Pētera Vaska festivāls
Pirmais koncertzāles "Cēsis" organizētais festivāls "Pētera Vaska mūzikas aprīlis" notiks 2018. gada aprīlī. Atklājot dažādās Vaska daiļrades šķautnes, klausītāji aicināti uz trīs koncertiem – 7. aprīlī skanēs Vaska sarakstītā instrumentālā kamermūzika, 12. aprīlī – kormūzika, bet festivālu vainagos simfoniskās mūzikas koncerts 28. aprīlī.Pēteris Vasks ir visvairāk atskaņotais latviešu komponists ārvalstīs. Viņa radītā mūzika skan lielākajās koncertzālēs, labāko mūziķu izpildījumā visā pasaulē. Mēs vēlamies, lai Latvijā par Vaska mūzikas mājvietu kļūtu koncertzāle “Cēsis”, un viņa mūzikas cienītāji ik gadu aprīlī var pulcēties šeit, lai atkal un atkal baudīto pārpasaulīgo skaņdarbu burvību.
Pirmskoncerta saruna ar PĒTERI VASKU
Sestdien, 7. Aprīlī, plkst. 18:00

Pirms koncertzāles festivāla "Pētera Vaska mūzikas aprīlis" pirmā koncerta ar mūsu rezidējošo Trio Palladio, interesenti aicināti uz pirmskoncerta sarunu ar komponistu Pēteri Vasku. To vadīs Latvijas Radio programmas "Klasika" ētera personība, muzikologs Orests Silabriedis.

Dalība pasākumā bez maksas.

 
 
Pētera Vaska mūzikas aprīlis | VASKS UN TRIO PALLADIO
Sestdien, 7. Aprīlī, plkst. 19:00

Instrumentālās kamermūzikas programmu festivālā "Pētera Vaska mūzikas aprīlis" atskaņos koncertzāles “Cēsis” 2018. gada rezidējošais ansamblis Trio Palladio, kurā spēlē trīs Lielās mūzikas balvas laureāti – vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš.

Programmā: Castillo interior, Zaļā ainava, Līdzenuma ainavas, Episodi

 
 
Pētera Vaska mūzikas aprīlis | DEBESIS UN ZEME
Ceturtdien, 12. Aprīlī, plkst. 19:00

Šajā koncertā tiks izcelta viena no Pētera Vaska daiļrades lappusēm kora mūzika, kurā klausīsimies daudzām starptautiskām konkursu uzvarām vīto jauniešu kori “Kamēr...”, kas sava diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā muzicēs kopā ar Vaska mūzikas atskaņošanā rūdīto "Spīķeru kvartetu". Koncerta nosaukums atklāj

 
 
Filma \"Musica Serena. Komponists Pēteris Vasks\"
Sestdien, 28. Aprīlī, plkst. 16:00

Festivāla "Pētera Vaska mūzikas aprīlis" ietvaros piedāvājam iespēju noskatīties Latvijas Televīzijas veidoto dokumentālo filmu par Pēteri Vasku. Seanss ir bez maksas, un pirms tā gaidāma tikšanās ar pašu komponistu un filmas radošo komandu.

«Būt komponistam – tā ir dalīšanās priekā,» saka pasaulē pazīstamākais latviešu mūsdienu mūzikas komponists Pēteris Vasks. Sagaidot viņa 70. jubileju

 
 
Pētera Vaska mūzikas aprīlis | TĀLĀ GAISMA
Sestdien, 28. Aprīlī, plkst. 19:00

Pētera Vaska festivāla noslēdzošajā lielkoncertā dzirdēsim komponista vijoļkoncertu britu izcelsmes, Zviedrijā dzīvojošā vijolnieka Hugo Tičati izpildījumā. Šim mūziķim raksturīga īpaša, intelektuāla pieejam mūzikai un savam darbam, tajā allaž ievijot filosofiju, garīgumu un tās ir vērtības, kas ir arī Pētera Vaska skaņraža pasaules pamatā.

Dzirdēsim arī P.Vaska Pirmo simfoniju Balsis

 
 

Galerija