Pasākumi
VĪNES KLASIKA/Kremerata Baltica un Henriete Bonde-Hansena
Svētdien, 19. Novembrī, plkst. 18:00
Organizators: Vidzemes koncertzāle

Izcilā vijolnieka Gidona Krēmera izveidotais orķestris Kremerata Baltica un Henriete Bonde-Hansena (Henriette Bonde-Hansen) - viena no spožākajiem šī brīža soprāniem Dānijā, piedāvā izsmalcinātu un niansētu Vīnes klasikas programmu.

Koncertā skanēs Jozefa Haidna "Scena di Berenice", Volfganga Amadeja Mocarta "Exsultate, jubilate" un Vīnes klasiķu skaņdarbi orķestrim. Klasikas tēma vīsies cauri arī Henrika Mikolaja Gurecka atskaņotajiem darbiem.

Kremerata Baltica ir viens no labākajiem starptautiskajiem kamerorķestriem pasaulē, kas nodrošinājis sev izcilu reputāciju uzstājoties pasaules nozīmīgākajās koncertzālēs. Kremerata Baltica sniegusi vairāk nekā 1500 koncertu, uzstājoties Āzijā, Austrālijā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā kā arī Eiropā. Orķestris izdevis vairāk nekā 25 CD ierakstus, 2002.gadā ieguvis Grammy balvu un ECHO balvu, bet 2009.gadā — Praemium Imperiale Balvu Jaunajiem Māksliniekiem. Orķestris vairākkārtēji uzaicināts uzstāties arī Lielbritānijas BBC Proms.

Henriete Bonde-Hansena iemantojusi pasaules slavu kā apdāvināta liriskā soprāna īpašniece. Veidojot veiksmīgu karjeru uz Dānijas un citu Eiropas valstu operu skatuvēm, viņa ir arī pieprasīta soliste vadošajā koncertzālēs.

Solists: Reinuts Teps /klavesīns, Igaunija/

Plkst. 17.00

PIRMSKONCERTA SARUNA

Iespēja sastapt mūziķus un vairāk uzzināt par koncertā iekļautajiem skaņdarbiem, to izpildījumu. Dalība pasākumā bez maksas.Sarunu vada Radio “Klasika” personība, muzikologs Orests Silabriedis.

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.