Pasākumi
TUVĀS UN TĀLĀS LATVIEŠU SOLODZIESMAS | Cēsu Mākslas festivāls
Sestdien, 13. Jūlijā, plkst. 18:00
Organizators: Koncertzāle Cēsis

Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistare Ērika Millere izveidojusi daudzkrāsu virkni no latviešu komponistu solodziesmām, kuru skaitā ir dažas labi zināmas, bet lielākā tiesa – vai nu aizmirstas, vai vismaz sen nespēlētas.

Programmas centrā – patriarhs Jāzeps Vītols un divi jubilāri, kas savulaik studējuši pie Vītola un ir totāli sava skolotāja pretmeti mūzikā: abi ievērojamie simtgadnieki Tālivaldis Ķeniņš un viņa draugs, domubiedrs Alberts Jērums.

No trimdas komponistiem programmā likti arī smalkstīgotie romantisma pārstāvji Ādolfs Ābele un Helmers Pavasars, klusie vientuļnieki Haralds Berino un Eduards Šēnfelds, tautas mūzikas sakņu racējs Volfgangs Dārziņš Emīla dēls, asiem kolēģu vērtējumiem slavenais Longīns Apkalns, Ņujorkas skaņugleznotājs Arnolds Šturms, savukārt no jaunākiem būs ASV dzimušais Imants Mežaraups, kurš daiļrades sākumposmā bija spožs modernists un kura dzīves nozīmīga daļa aizritēja atjaunotajā Latvijā.

Dzirdēsim piecas lieliskas operbalsis, kas spēj būt arī itin kameriskas: dziedās vijīgais soprāns Laura Teivāne, skaista tembra un spoža skatuves nerva īpašniece Ieva Parša, pavasarīgi liriskais Juris Vizbulis, skaņukrāsu daudzveidībā strauji plaukstošais Rihards Millers un teksta artikulācijas lielmeistars Krišjānis Norvelis.

Programmā: Longīns Apkalns, Ādolfs Ābele, Haralds Berino, Volfgangs Dārziņš, Alberts Jērums, Tālivaldis Ķeniņš, Jānis Mediņš, Imants Mežaraups, Helmers Pavasars, Eduards Šēnfelds, Arnolds Šturms, Jāzeps Vītols

*Diasporas mākslas un mūzikas norises Cēsu Mākslas festivālā notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

**Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Darbosies Bērnu istaba.

***Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.