Pasākumi
Pētera Vaska mūzikas aprīlis. VASKS, BRĀMSA VĀCU REKVIĒMS UN LNSO
Sestdien, 11. Aprīlī, plkst. 19:00
Organizators: Koncertzāle Cēsis

Lieldienu laikā, Klusajā sestdienā satiksies dzidrais un smalkais, ar vieglumu un grāciju apveltītais Elīnas Šimkus soprāns un Riharda Millera piesātinātais, maigais, vīrišķīgi spēcīgais baritons, lai kopā ar izcilo kori “Latvija” klausītājiem atklātu Pētera Vaska garīgo dziedājumu spēku, kas ir pacilājoši, cerību un gaišuma pilni.

Programmā līdzās izskanēs grandiozais Johannessa Brāmsa “Vācu rekviēms”, ko pats komponists vēlējies dēvēt par rekviēmu cilvēcei, tātad uzskatījis to par darbu, kas var vienot, saliedēt, spēcināt un iedvesmot cilvēkus. Ne viens vien atzīs, ka tas arī izdevies, jo rekviēmam raksturīgo nospiestību un nolemtību te uzvar mierinoša apcere un gaišs miers.

Elīna Šimkus, soprāns

Rihards Millers, baritons

Valsts akadēmiskais koris "Latvija"

Latvijas  Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Andris Poga

Programmā: J. Brāmss "Vācu Rekviēms”, P. Vasks Musica dolorosa, P. Vasks  Mein Herr un mein Gott, P. Vasks Laudate Dominum 

Pirms koncerta, plkst. 18.00, Pirmskoncerta saruna ar Orestu Silabriedi un komponistu Pēteri Vasku.

 *Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

**Pasākumā pirmsskolas vecuma bērni netiek ielaisti. Darbosies Bērnu istaba.