Pasākumi
Gidons Krēmers un Kremerata Baltica.Koncertuzvedums VELTĪJUMS ORFEJAM
Piektdien, 9. Jūnijā, plkst. 19:30
Organizators: SIA Vidzemes koncertzāle

Sengrieķu mitoloģijā izdaudzināta Orfeja - mūziķa, dzejnieka un pravieša, spēja ar mūziku apburt visas dzīvās un pat nedzīvās būtnes. Gidona Krēmera un Kremerata Baltica jubilejas gada koncertuzvedumā VELTĪJUMS ORFEJAM klausītājiem būs iespēja dzirdēt Gidona Krēmera, orķestra Kremerata Baltica, pieaicināto solistu Ingas Kalnas, Likā Debarga, Justes Gelgotaites valdzinošo spēli un aktrises Gunas Zariņas sniegumu. Režisores iecerē Māksla ir koncentrēta daba, un Gidona Krēmera spēle ir kā daba, kas piepildīta ar radītāja mieru.

Koncertuzvedumā VELTĪJUMS ORFEJAM skanēs pasaules pirmatskaņojums -  franču pianista un komponista Likā Debarga  (Lucas Debargue) koncertīno  Orfeo di camera  – īpaši šim uzvedumam rakstīts  jaundarbs paša autora interpretācijā, šī gada jubilāra Georga Pelēča Koncerts obojai  un stīgām “ Atmiņas par Orfeju” (solo Juste Gelgotaite). Pats Gidons Krēmers savukārt vedīs Orfeju un Eiridīki pa Šūberta nemirstīgās mīlestības takām – vijoles fantāzijā C dur, kur atpazīsim ģeniāli komponētās Rikerta rindas  “ sei mir gegrüßt”  un viegli ieskicēs mūsu gadsimta dzejnieka  dzīves stāstu Filipa Glāsa Orfeja svītā.

Solisti " vedīs" Orfeju cauri mūsdienām (jo Gidona Krēmera Šūberts arī ir mūsu laikabiedrs!) un baroka  " Princese"  gluži kā Kokto ģeniālajā filmā – no aizmūžiem sekmēs mīlestību kā dabu – tiešu un vienmēr klātesošu.

„Bet dziedāšana - tā nav cenšanās

pēc kaut kā tāda, ko var beidzot iegūt;

ir dziesma esība.”

/Rainers Marija Rilke, no krājuma „Soneti Orfejam"/

Koncertuzvedumu caurvīs R.M. Rilkes dzeja no krājuma „Soneti Orfejam” aktrises Gunas Zariņas lasījumā un mūzas – Ingas Kalnas visaptverošais skats no mūžības ar  G.F. Tēlemana operas Orpheus lappusēm. Gluži kā Orfejs, mākslinieki aizraus un iedvesmos klausītājus – skatītājus - mūzas skartos radošos prātus.

Piedalās:

Gidons Krēmers, vijole

Orķestris „Kremerata Baltica”

Aktrise Guna Zariņa

Inga Kalna, soprāns

Likā Debargs, klavieres

Juste Gelgotaite, oboja

Koris “ Kamēr...”, diriģents Jānis Liepiņš

Režisore un scenogrāfe -  Margo Zālīte

Programmā: G.F.Telemans, F. Šūberts,  F.Glāss/ A.Puškarevs, G.Pelēcis, L.Debargs / R.M.Rilke /