Pasākumi
Čello Cēsis I BB. SONĀTES ČELLAM
Svētdien, 20. Septembrī, plkst. 16:00
Organizators: Koncertzāle Cēsis

Festivāla noslēguma koncertā dzirdēsim programmu, kas veltīta šī gada dižjubilāram Ludvigam van Bēthovenam. Bet ne tikai. BB slēpj divu vācu mūzikas milžu vārdus, līdzās Bēthovenam mūzikas filozofs Johanness Brāmss. Spožā vācu čellista Leonarda Elšenbroiha un viņa skatuves partnera – pianista Alekša Grinjuka (Ukraina) izpildījumā dzirdēsim Bēthovena daiļrades agrīnajā periodā radīto Pirmo čellsonāti un 1815.gadā pabeigto, ungāru grāfienei Annai Marijai fon Erdodi veltīto Ceturto sonāti klavierēm un čellam. Johannesa Brāmsa daiļrades atspoguļojumam Leonards Elšenbroihs iecerējis komponista divus kamermūzikas šedevrus, Sonāti klavierēm un čellam Miminorā un reti atskaņoto opusu “Četri nopietni dziedājumi”.

Leonardu Elšenbroihu izdevums The New York Times raksturo kā “mūziķi ar izteikti spēcīgu tehniku, intelektuālu zinātkāri un ekspresīvu dziļumu”.  Čellists uzstājas kopā ar pasaules vadošajiem orķestriem un diriģentiem. Amerikā debitējis ar Čikāgas simfonisko orķestri, Āzijā  Suntory zālē Tokijā, regulāri uzstājas BBC Proms koncertos Karaliskajā Albertholā. Elšenbroiha albums “Bēthovena sonātes čellam” guvis plašu kritiķu atzinību, ieguvis Editor’s Choice izdevumā Gramophone un izraudzīts par mēneša albumu BBC Music Magazine.

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. 

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

*Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.