Pasākumi
ANDREJS OSOKINS. KATRĪNA GUPALO. PĒC PUSNAKTS
Sestdien, 4. Martā, plkst. 19:00
Organizators: SIA Vidzemes koncertzāle

Amerikāņu mūzikas izrādē ''Pēc pusnakts/ After midnight'' līdzvērtīgā saspēlē dziedātāja / pianiste Katrīna Gupalo un dejotāja / horeogrāfe Gabija Bīriņa atklās vienas būtnes dažādās šķautnes, kas dzīvo paralēlās pasaulēs –reālajā un sapņu. Zemapziņas spēlēs koķetais flirts pārvērtīsies trakulīgā kaislē, neizpaliekot maigumam, humoram un pašironijai. 

Balansējot uz saprāta un neprāta robežas skanēs 20. gs. amerikāņu mūzikas zelta laikmeta kompozīcijas''Need a Little Sugar in my Bowl", "I Put a Spell on You'', "Whatever Lola Wants, Lola Gets'', ''Cry me a river''. Maldoties starp sapņiem, murgiem un realitāti tiks izjustas Kola Portera, Kurta Veila, Reja Čārlza rakstītās, Merilinas Monro, Ninas Simones, Petsijas Klainas, Džūlijas Londonas izpildītās, kinofilmās''Wild is a wind'', ''Riders in the Sky'', ''Blue velvet'',''Lets make love'',''Boardwalk Empire'' un mūziklos''Bye Bye Birdie''''Leave It to Me!''skanošās dziesmas. 

Līdzīgi sapņiem, izrādes gaitā būs neprognozējami sižeta pavērsieni, tie izpaudīsies arī neparastā klasisko kompozīciju skanējumā un savienojumā, ko radīs Andreja Osokina lieliskās pianista  spējas, Elvija Endeļa sitaminstrumentu plašā krāsu palete, Katrīnas Gupalo vienlaikus spēcīgais un īpaši sensuālais balss tembrs un Gabijas Bīriņas dejas ekspresija un temperaments.

Visi četri jaunā projekta dalībnieki mācījušies Emīla Dārziņa mūzikas skolā, Katrīna, Gabija un Elvijs pat vienā klasē. Pēc skolas ceļi šķīrušies - Katrīna studējusi ASV un Londonā, Gabija - Dānijā, Andrejs izbraukājis teju visu pasauli, lai tagad satiktos kopīgajā projektā šeit, Latvijā.

Projekta mūziķus vieno būtisks fakts - viņi, dažādos gados ir prestižā Yamaha Music Foundation of Europekonkursa uzvarētāji. Latvijas publika Katrīnu un Elviju iepazina pirmajā Latvijas Televīzijas klasiskās mūzikas konkursā “Radīti mūzikai”. Līdztekus solo darbībai Elvijs ir arī meistarīgs kamermūziķis, viņš aktīvi koncertē Latvijā vienīgajā sitaminstrumentālistu ansamblī Perpetuum Ritmico. 

Pērn Katrīnas un Andreja pirmais kopprojekts ''100 GADI AR PIAFU'' izpelnījies lielu skatītāju mīlestību, ar stāvovācijām ir izskanējis jau 12 Latvijas pilsētās un vēl turpina savu ceļojumu. Savukārt Gabija pēc darba Latvijas Nacionālās operas Baleta trupā, pievērsusies savu oriģinālhoreogrāfiju veidošanai vairākām apjomīgām izrādēm, tai skaitā koncertšovam ''Tā nav dzīve, tas ir kino’’.

*Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.