Ambiente skatuve | PENGUIN CAFE
1. decembris, sestdiena - 19:00, 2018

Ambiente skatuve | PENGUIN CAFE

Saimons Džefss bija viens no, iespējams, visizcilākajiem postmodernisma laikmeta angļu komponistiem, kuru nereti pieskaita pasaules mūzikas aizsācējiem vēl pirms Stinga un Pītera Geibriela. Viņš izveidoja pasaulslavenu apvienību Penguin Cafe Orchestra, kuras atskaņoto mūziku dēvēja par “moderno pusakustisko kamermūziku”. 1980-tajos un 90-tajos gados grupa devās daudzās turnejās un guva ievērojamu popularitāti.

Pēc Saimona Džefsa nāves viņa dēls Arturs Džefss izveidoja pēctecīgu apvienību, nosaucot to par Penguin Cafe. Tās repertuārā ir daudz tēva radīto skaņdarbu, bet paralēli grupa ieraksta un izpilda arī paša Artura rakstītu mūziku, kas balstās Penguin Cafe Orchestra filozofijā. Viņš izmanto daudz dažādus mūzikas instrumentus – stīgas, klavieres, ermoņikas, ģitāras, kalimbas, kā arī elektroniskās mūzikas skaņu cilpas. A. Džefsa mūzikā ieskanas afrikāņu, venecuēliešu, brazīļu, avangarda, minimālisma un klasiskās mūzikas elementi.

Penguin Cafe apvienojušies mūziķi, kas spēlējuši tādās grupās kā “Gorillaz”, “Suede”, “Florence and the Machine” un “Razolight”. Apvienība izlaidusi jau trīs atzinīgi novērtētus albumus, ko raksturo jauna, inovatīva un skaista mūzika. Viņu muzikālais rokraksts šķiet panācis neiespējamo, radot kaut ko jaunu un atšķirīgu, bet reizē tik atpazīstamu Penguin Cafe Orchestra cienītājiem. Grupas jaunākais mūzikas albums “The imperfect sea” iznācis 2017. gadā “Erased Tapes” paspārnē.

Cēsīs gaidāms pirmais Penguin Cafe koncerts Baltijas valstīs.

No Artura Džefsa intervijas BBC, Londonā, 2014. gada 8. februārī

“Mans tēvs, Saimons Džefss 1972-73 gadā bija Dienvidfrancijā, kur piedzīvoja smagu saindēšanos ar ēdienu un 3 dienas pavadīja drudzī. Tā laikā viņam bija ļoti dzīvs sapnis – kā vīzija par tuvāko nākotni, kurā cilvēki dzīvoja blokveida mitekļos un vadīja dzīvi, raugoties ekrānos. Katrā istabā bija liela kamera, kā acs, kas uz visu noraugās. Vienā istabā bija pāris, kas mīlējās bez mīlestības, citā - mūziķi sēdēja pie daudziem instrumentiem, bet viņiem bija uzliktas austiņas un dzīvā mūzika telpā neskanēja. Tā bija ļoti atsvešināta un ne-cilvēcīga pasaule, ko cilvēki paši sev bija radījuši…

Tomēr, bija iespēja no tā visa atteikties. Dodoties tālāk pa putekļainu ceļu, varēja nokļūt pie noskretušas, vecas ēkas, kurās spīdēja gaisma un bija dzirdama čalošana. Tāda vieta, kurā tu noteikti vēlies ieiet; tā ir Pingvīnu kafejnīca (Penguin Cafe). Tur ir gari galdi, pie kuriem cilvēki sēž viens otram līdzās, tur ir jautri un valda omulīga burzma. Telpas dziļumā ir ansamblis, kas spēlē mūziku, kas kaut kur ir dzirdēta, bet nevari atcerēties, kur. Šo mūziku spēlē Pingvīnu kafejnīcas orķestris (Penguin Cafe Orhestra).

Kad tēvs pamodās, viņš nolēma rakstīt mūziku, ko spēlētu tieši tāds ansamblis, kādu viņš redzēja sapnī. Šīs idejas iedvesmots, tēvs turpināja radīt mūziku turpmākos 25 gadus, un tā ir pasaule, kurā joprojām dzīvojam…”

*Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

**Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.