Pasākumi
Ambiente skatuve I HIDDEN ORCHESTRA
Sestdien, 21. Martā, plkst. 19:00
Organizators: Koncertzāle Cēsis

Ciklā Ambiente skatuve ietvaros Cēsīs būs dzirdams skaņas eksperimentatora un dabas entuziasta Džo Ačesona (Joe Acheson) projekts - elektroniskās, ambientās un džeza mūzikas un skaņu radīts iedomāts orķestris jeb apvienība Hidden Orchestra no Braitonas Lielbritānijā. Koncertā neparasto skaņu telpu papildina dzīvas video projekcijas.

Hidden Orchestra unikalitāte slēpjas Džo Ačesona skaniskajos meklējumos, kuros elektronisko un akustisko instrumentu skanējums apvienots ar dzīvās dabas ierakstiem. Šo neparasto muzikālo atmosfēru papildina vizuālās projekcijas, kas klausītājiem sniedz kinematogrāfisku un emocionālu mūzikas klausīšanās pieredzi.

Projekta jaunākais albums Dawn Chorus iznāca 2018. gadā un ir izteikti personisks, sarežģīts, bet reizē unikāls producenta un komponista Džo Ačesonaveikums. Albums veidots, balstoties uz apjomīgu putnu dziesmu un citu dabā veiktu ierakstu kolekciju, kas tapusi vairāku gadu garumā dažādās vietās Lielbritānijā un ārpus tās. Detaļām bagātie skaņas momentuzņēmumi savijas ar basa, bungu, elektriskās arfas un čella skaņām.

Hidden Orchestra jaunākie skaņdarbi tika augsti novērtēti no projekta fanu un mūzikas gardēžu puses. Pēc Dawn Chorus iznākšanas medijos izskanēja tādi vērtējumi, kā “…varētu to klausīties bezgalīgi.” (Mary Anne Hobbs/BBC 6MUSIC), "Aizkustinošs, psihadēlisks, plūstošs un ritmisks hibrīds, kas ir apburoši kinematogrāfisks" (The Skinny), “Emocionāli, dziļi, telpiski, izcili…” (MJ Cole).

Īpašs ir arī neredzamā orķestra mūziķu sastāvs – tajā ir projekta pastāvīgie dalībnieki, un, atkarībā no skaņdarba, piedalās arī pieaicināti mūziķi. Nemainīgi katrā uzstāšanās reizē priekšplānā ir divi bundzinieki. Cēsīs viesosies pats projekta radītājs Džo Ačesons, elektronika; Tims Leins (Tim Lane), perskusijas; Džeimijs Greijems (Jamie Graham), perkusijas; Džeks Makneils (Jack McNeill), klarnete, kā arī video mākslinieks Toms Njūvels (Tom Newell).   

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Darbosies Bērnu istaba.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.