Pasākumi
Ambiente skatuve_Tīrkultūra | KELSIJA LU
Sestdien, 16. Martā, plkst. 19:00
Organizators: Koncertzāle Cēsis

Klasisku muzikālo izglītību saņēmusī čelliste, multiinstrumentāliste un dziedātāja Kelsija Lu ir viena no pēdējā laika redzamākajām popmūzikas personībām, kuras vārds arvien biežāk minēts tādos mūzikas un kultūras medijos kā Pitchfork, Dazed, Vogue un V Magazine. Mūziķe atpazīstamību guvusi, sadarbojoties ar tādiem pasaulslaveniem māksliniekiem kā Lēdija Gaga, Solanža un Devs Hainzs jeb Blood Orange. Nesen viņa paziņojusi par gaidāmo koncertturneju kopā ar neatkārtojamo Neni Čeriju.

Kelsija Lu izpilda mūziku, kuru jau kopš 16 gadu vecuma raksta pati. 2016. gadā ierakstu firmas True Panther Sounds paspārnē klajā nāca viņas debijas EP “Church”, kam 2018. gadā sekoja singli “Due West” un “Shades of Blue”. Māksliniece turpina darbu pie jauna albuma, kas dienasgaismu ieraudzīs 2019. gadā. Kelsijas Lu dziesmas īpašas ar pašas sarakstītajām čella partijām un gaišo un eņģelisko dziedājumu ‒ nedaudz transcendentālu un ēteriski apgarotu. Viņas mūzika ir arī izteikti ritmiska un aizrautīga ar spēcīgi sajūtamu R’n’B un gospeļu mūzikas ietekmi.

Ciklā līdzās pasaules māksliniekiem vēlamies izcelt arī latviešu mūzikas tīrradņus, tādēļ pirms Kelsijas Lu dzirdēsim latviešu muzikālo apvienību EZERI – vienu no interesantākajām grupām, kas pēdējos gados parādījusies pie Baltijas mūzikas pasaules apvāršņiem. Viņu skanējums ir enerģētisks, zinātkārs, reizēm neparasts, bet vienmēr – harmonisks. Visplašāko mūzikas žanru iedvesmota – no eksperimentālās elektronikas līdz folkmūzikai – grupa EZERI cenšas atklāt jaunus muzikālus risinājumus un nenogurstoši meklē jaunus ceļus, kā atklāt noslēpumaino mūzikas fenomenu.  

Pēc koncerta apmeklētāji aicināti uzkavēties uz muzikologa Dāvja Eņģeļa sarunu ar mūziķiem.

Ambiente skatuves_TĪRKULTŪRA Balto sesiju laikā klausītāji tiek aicināti izbaudīt unikālu atmosfēru un muzikālas nianses, atklājot jaunus, tīrus mūsdienu kultūras avotus. Koncertu sērijas skatuve veidota mākslas galerijas balto sienu estētikā, uzsvaru liekot uz mākslinieku muzikālo sniegumu un klātbūtni. 


*Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

**Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.