Par koncertzāli

Koncertzāle „Cēsis” ir viena no četrām nacionālas nozīmes reģionālajām koncertzālēm, kas atrodas Cēsīs - pilsētā, kur vienlaikus var sajust gan Hanzas savienības senatnīgo elpu, gan mūsdienīgu, ambiciozi radošu garu. Pilsētā, kurā kultūra un māksla ir nozīmīgs ekonomiskās attīstības virzītājspēks.

Koncertzāles ēka savu arhitektonisko veidolu ieguvusi, rekonstruējot seno Cēsu Viesīgās biedrības namu (celts 1915. gadā). Izceļot vēsturiski autentiskos elementus, nams ir papildināts ar laikmetīgām arhitektūras formām un jaunām piebūvēm. Interjeram īpašu raksturu piešķir dabīgā koka detaļas restaurētajās griestu sijās un iekštelpu apdarē. Elegantās ēkas aprises veido kopējo tēlu, kurā harmoniski sadzīvo vēsturiskais ar mūsdienīgo.

Apmeklētāju rīcībā ir akustiskā Lielā zāle ar 800 skatītāju vietām, Kamerzāle, Ērģeļu zāle, Kino jeb Mazā zāle un Izstāžu zāle. Koncertzālē atrodas Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas mācību telpas, kā arī mājvietu šeit raduši Cēsu amatiermākslas kolektīvi un Vidzemes kamerorķestris.

Kopš atklāšanas 2014. gada pavasarī koncertzālē „Cēsis” norit aktīva kultūras dzīve – augsti profesionālu mākslinieku koncerti, dramatisko teātru izrādes, mākslas izstādes, kino seansi. Koncertzāle „Cēsis” var lepoties ar tādu pasaules mākslinieku kā Gidona Krēmera, Martas Argerihas, Nikolasa Altšteta, Marko Ilonena, Mario Brunello, Kristīnes Opolais, Aleksandra Antoņenko, Baibas Skrides un daudzu citu pasaules līmeņa zvaigžņu koncertiem.

Ēkas infrastruktūra lieliski piemērota konferenču, semināru un saviesīgu pasākumu organizēšanai.Galerija