Par koncertzāli

Koncertzāle „Cēsis” ir unikāls nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionāls kultūras centrs, kurš atrodas vienā no skaistākajām Latvijas pilsētām – Cēsīs.

Koncertzāle savu darbību uzsāka 2014. gada pavasarī. Koncertzāle savu arhitektonisko tēlu guvusi, rekonstruējot seno Cēsu Viesīgās Biedrības namu un to papildinot ar laikmetīgām arhitektūras formām. Koncertzālē harmoniski sadzīvo vēsturiskais ar mūsdienīgo!

Jaunā nama grafiskā simbola autors ir mākslinieks Ilmārs Blumbergs. Uzrakstam “Cēsis” viņš izvēlējies latviskās vizuālās identitātes pamatvērtību – ģeometrisko ornamentu kā zīmi vēstures pārmantojamībai un turpināmībai. Virs Cēsu vārda ņirb Gaujas ūdeņi – pieci viļņi kā nošlīniju kopa, un virs piektās līnijas mazs punktiņš kā Gaujas ūdeņu mirdzošākais piliens, citiem vārdiem, mākslas darba kodols, kas notverams un cilvēkiem dāvājams.

Koncertzāles ,,Cēsis” apmeklētāju rīcībā ir akustiskā koncertzāle ar 800 skatītāju vietām, kamerzāle, ērģeļu zāle, kino zāle un  izstāžu zāle. Šeit atrodas Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas  mācību telpas, kā arī koncertzāles administrācijas birojs. Koncertzāle ir mājvieta Cēsu amatiermākslas kolektīviem un Vidzemes kamerorķestrim. Ēkā darbojas kafejnīca un Vīna bārs.

Šeit norit aktīva koncertdzīve - augsti profesionālu mākslinieku koncerti, dramatisko teātru izrādes, mākslas izstādes, kino seansi. Iespējas rīkot reģionālas un starptautiskas konferences, seminārus, sanāksmes ir jaunā kultūras centra daudzveidīgais darbības spektrs.

Koncertzāle “Cēsis” var lepoties ar tādu pasaules mākslinieku kā Gidona Krēmera, Martas Argerihas, Nikolasa Alšteta, Didjē Lokvuda, mūsdienu komponista Gabriela Prokofjeva koncertiem. Koncertzālē uzstājušās pasaulē pazīstamas Latvijas mūzikas zvaigznes - Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Inga Kalna, Kristīne Blaumane, Reinis Zariņš un Ksenija Sidorova. Koncertzālei izveidojusies cieša sadarbība ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, orķestri Kremerata Baltica, Latvijas Nacionālo operu un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”.

Koncertzāle ,,Cēsis” ir festivālu mājvieta. Ik vasaru koncertzālē notiek Cēsu Mākslas festivāls, pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais Kremerata Baltica festivāls, starptautiskais čellu festivāls ,,Čello Cēsis”, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vasaras festivāls ,,Vasarnīca”, “Rokfilmu festivāls” un dramatiskā teātra izrāžu skates.

Koncertzāle uzņēmusi un piedalījusies vairāku starptautisku forumu, konferenču organizēšanā un nodrošināšanā.

Koncertzāle “Cēsis” ir vieta, kur kultūrvēsturiskais mantojums sadzīvo ar laikmetīgo mākslu, radošiem cilvēkiem un jauneklīgu, brīvu garu. Aicinām ciemos cēsniekus, vidzemniekus un viesus no visas Latvijas un pasaules, jo šeit ikvienam būs ko redzēt un dzirdēt!


Galerija