Ziņas
Pianista Georgija Osokina koncerts ar romantisma noti
Ievietots: 29.04.2019

18. maijā Cēsīs dzirdēsim Latvijas atskaņotājmākslas jaunākās sensācijas, pianista Georgija Osokina, programmu ar romantisku pieskārienu, kas jau izskanējusi Londonā, Hamburgā un Bernē.
Pirmajā daļā dzirdēsim Domeniko Skarlati un Sergeja Rahmaņinova prelūdijas, savukārt otrajā pianists pārsteigs ar divu savu iedvesmojošāko komponistu - Arvo Pērta un Fredrika Šopēna, darbu interpretācijām.


"Man Arvo Pērta kormūzika palīdzēja attiecībā uz meklējumiem Šopēna mūzikā, jo tās skanējums ir ļoti vokāls. Un Pērta vokālisms ir īpašs, specifisks, ar savu skaņas filozofofiju. Meklējumos pārslēgt vienu uz otru bija ļoti interesanti," radošos meklējumus raksturo pars Georgijs Osokins.

Georgija interpretācijas allaž ir spilgtas, tām piemīt spožs artistiskums. Viņš sajūsmina cienītājus un izaicina skeptiskāk noskaņotos klausītājus. Pianists sevis radītajā mūzikas telpā aicina ar dziļumu un nopietnu pieeju mākslai. 

Pēc fināla Fredrika Šopēna konkursā 2015. gadā jaunākais Osokinu dinastijas pianists Georgijs Osokins kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus “neparedzams, pārāk revolucionārs, lai būtu uzvarētājs”. Kopš dalības konkursā viņš ir ticis aicināts uzstāties daudzās pasaules valstīs un prestižos festivālos.

Biļetes nopērkamas koncertzāles kasē un "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās.