Ziņas
Cēsīs uzstāsies šī brīža klaviermūzikas sensācija - brāļi Juseni no Nīderlandes
Ievietots: 14.01.2019

1. februārī, koncertzālē “Cēsis” uzstāsies šī brīža klaviermūzikas sensācija, mūzikas pasaulē ievērojamo zīmolu Deutsche Grammophon un Stainway&Sons pārstāvētie mākslinieki – holandiešu duets brāļi Juseni.Viņu klavierspēle izceļas ar perfektu skaidrību, pārsteidzošu veiklību un brāļiem piemītošu absolūtu saspēles harmoniju.

Neraugoties uz savu jaunību, brāļi Artūrs un Lukas Juseni jau daudzus gadus ir daļa no starptautiskās koncertu aprites un izpelnās gan preses, gan klausītāju cildinājumus.

Mūziķu 2018./2019. gada sezona sākusies ar debiju ‒ pirmo koncertu kopā ar Filadelfijas Orķestri Janīka Nezē-Segēna vadībā. Tam sekoja uzstāšanās tradicionālajā Prinča kanāla koncertā - Nīderlandes klasiskās mūzikas gada kulminācijā.

Starp pārējiem pianistu koncertsezonas svarīgākajiem brīžiem jāmin uzstāšanās kopā ar Birmingemas Simfonisko orķestri, Dānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Vankūveras Simfonisko orķestri, Lincas Bruknera Orķestri, Lilles Nacionālo orķestri, Luksemburgas Filharmonisko orķestri, Nīderlandes Filharmonisko orķestri. Dienvidrietumvācijas Radio simfonisko orķestri un Minhenes Kamerorķestri.

Brāļi Juseni turpina nest pasaulē Dobrinkas Tabakovas jauno dubultkoncertu, kas savu pirmatskaņojumu piedzīvoja 2017. gadā Amsterdamā, un pēc pērnā gada nogalē notikušā priekšnesuma Lielbritānijā, kur koncerts skanēja sadarbībā ar BBC kamerorķestri, gatavojas to spēlēt arī Francijā, kopā ar Pikardijas Orķestri. 2019. gada jūnijā pianisti dosies Āzijas koncertturnejā, uzstājoties Šanhajā, Pekinā, Guandžou, Gaosjunāun Makao.

Pirmās klavierstundas Lukass un Artūrs apmeklējuši savā dzimtajā pilsētā Hilversimā. Ātri vien kļuva skaidrs, ka abi ir ļoti talantīgi. Vēl bērnībā viņi tika uzaicināti sniegt priekšnesumu Nīderlandes karalienei Beatriksei. Sekoja arī pirmās konkursu balvas. 2005. gadā brāļi pēc portugāļu pianistes Marijas Žuanas Pirešas uzaicinājuma gandrīz gadu studēja Portugālē un Brazīlijā. Turpmākajos gados viņi mācījās pie Pirešas un diviem ievērojamiem holandiešu klavierspēles pedagogiem. Savas studijas Lūkass pabeidza ASV pie Menahema Preslera un Madridē – pie Dmitrija Baškirova. Artūrs pabeidzis Amsterdamas Konservatoriju, kur viņš mācījās pie Jana Veina.

Kopš 2010. gada brāļu Jusenu klavierdueta ieraksti nāk klajā tikai kompānijas Deutsche Grammophon paspārnē. Viņu debijas CD ar Bēthovena kompozīciju interpretācijām sasniedza platīna diska statusu un saņēma Edison Klassiek klausītāju balvu. 2015. gada oktobrī iznāca disks ar Mocarta klavierkoncertu KV365 un KV242 interpretācijām, kas saņēma zelta disku un iekļuva Gramophone UK sarakstā “50 izcilākie Mocarta skaņdarbu ieraksti”. 2017. gada martā klajā nācis klavierdueta albums ar Pulenka un Sensānsa darbu ierakstiem (sadarbībā ar Karalisko Concertgebouw orķestri un Stefanu Denēvu). CD iekļauto Pulenka dubultkoncerta interpretāciju Francijas radio programma “La tribune des critiques de disques” atzinusi par visu laiku labāko šī skaņdarba ierakstu.

Programmai Cēsīs izvēlēti romantisma laika Šūberta, Mendelszona un franču komponistu Forē, Pulenka un Ravēla klavierdarbu opusi.