Ziņas
Ambiente skatuve cikls turpmāk tiks veidots sadarbībā ar TĪRKULTŪRU. Pirmais koncerts ar Tom Adams
Ievietots: 22.11.2018

Attīstot savu koncertsēriju Ambiente skatuve, kas aizvadītajā sezonā ieguvusi klausītāju uzmanību ar tādu mūziķu kā Maarja Nuut, Hogni un Vikoja Čova uzstāšanos, koncertzāle “Cēsis” jaunajā sezonā uzsāk sadarbību ar Latvijas Radio 3 Klasika programmu TĪRKULTŪRA. Balto sesiju ciklā gaidāmie koncerti būs veidoti baltā galerijas estētikā, kur iemirdzēties laikmetīgās mūzikas talantiem. Atklājot tīros un patiesos avotus mūsdienu kultūrā, aicināsim klausītājus izbaudīt sesiju īpašo atmosfēru un mūzikas nianses.

Koncertsērijā vēlamies parādīt arī Latvijas mūziķus kā izcilības līdzās pasaulē atzītiem vārdiem, tāpēc katrā sesijā dzirdēsim gan latviešu, gan starptautiski zināmu mūziķu sniegumu. Savukārt pēc koncertiem būs iespēja mūziķus iepazīt tuvāk TĪRKULTŪRAS sarunās par mākslinieku radošo pasauli un iedvesmas avotiem.

Ambiente skatuve_TĪRKULTŪRA Balto Sesiju pirmais notikums gaidāms 26. janvārī, plkst. 19.00, kurā dzirdēsim britu izcelsmes komponistu, dziesmu autoru Tomu Adamsu un latviešu apvienību “Vēstnieks”. Pēc koncerta apmeklētāji aicināti uz Pēckoncerta sarunu ar mūziķiem.

Toms Adams ir mākslinieks, kurš savā ikdienā nelieto viedierīces un sociālas platformas, līdz ar to viņa mūzika ir klajš pretstats interneta vides pārsātinātībai - tā ieved klausītāju pasaulē, kurā ir dzīva apjausma par īstenību un patiesumu. Adamsa debijas solo albums “Silence” iznāca 2017. gadā. Tas izcēlās ar mūziķa unikālo falseta vokālu un tika iekļauts Boba Boilena NPR radio gada albumu desmitniekā: “Šī smeldzīgā, atmosfēriskā mūzika it kā apstādina laiku... Ja meklējat klusu ierakstu šajos steigas pilnajos laikos, šis būs īstais.”

Šī gada oktobrī klajā nācis Toma Adamsa jaunākais albums “Yes, Sleep Well Death”. Lai arī jaunais ieraksts bagātināts ar post roka un elektroniskās mūzikas ietekmēm, mūzikai joprojām piemīt tik pazīstamais, melodiskais Adamsa dziesmu rakstīšanas kods. Tas tikai izvērsies vēl plašākā skaņu pasaulē. Rezultāts ir aizraujoša un unikāla dziesmu kolekcija, kas klausītāju aizved ceļojumā pretī nezināmajam, un ko dzirdēsim arī Cēsīs.

Pirms Toma Adamsa uz koncertzāles “Cēsis” skatuves dzirdēsim latviešu grupu ”Vēstnieks". Apvienība savu muzikālo ceļu sākusi 2017. gadā, kad grupas līderis Rūdolfs Macats nolēma pievērsties dziesmu rakstīšanai, lai bagātinātu dziesmu klāstu, kas skan latviešu valodā. 

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.