Mākslas galerija
Kopš koncertzāles atklāšanas 2014. gadā, tajā veiksmīgi darbojās izstāžu zāle, kurā pastāvīgi ir apskatāmas profesionālās mākslas ekspozīcijas. Tā ir iespēja reģiona iedzīvotājiem un koncertzāles apmeklētājiem ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties izcilu mākslinieku darbus. Mākslas galerija ir atvērta katru dienu no plkst. 12.00 – 18.00. Pasākumu norises dienās līdz pasākuma beigām. Par galerijā izstādīto mākslas darbu iegādi interesēties koncertzāles administrācijā, zvanot pa tālruni 64119921 vai rakstot uz info@cesukoncertzale.lv.

Solveiga Vasiļjeva.HIERARHIJA 14.05 - 10.07.2016

SOLVEIGAS VASIĻJEVAS personālizstāde “HIERARHIJA” koncertzālē"Cēsis"bija apskatāma no 2016. gada maija līdz jūlijam.  Izstādes pamatā ir ideja - visu Dieva radīto brīnumainā kārtā varam uzlūkot kā divu pretmetu, patiesību vienību un cīņu vienlaikus. 

Šai komplimentaritātei ir divi aspekti – savstarpēji papildinošs vai savstarpēji izslēdzošs. Šie aspekti veido arī Austrumu un Rietumu filozofiskās bāzes atšķirības. Labā un ļaunā polaritāte - savstarpēji izslēdzoša pretmetu interpretācija ir Rietumu domāšanas pamats. Tāpat arī Rietumu reliģiju pamatā ir labā un ļaunā savstarpējā cīņa, kurā dievišķie un tumsas spēki izkārtoti līdzīgā hierarhijā. Abas daļas ir līdzvērtīgas spēka un ietekmes ziņā. 6 gaismas eņģeļi un 6 tumsas eņģeļi kalpo saviem vadītājiem. Tiem deleģēti noteikti uzdevumi un rīcība. Jaunajā Derībā tumsas valdnieks ir arī laicīgās pasaules valdnieks. Rietumu pasaules racionālisms un kultūra, kas balstīta uz prāta un zinātnes dominanti rezultējušies šā brīža pasaules haotiskumā, bezatbildībā, vardarbībā, nežēlībā, varas un naudaskārē. Izstāde reizē uzdod mīklu, kurš eksistences cīņā nokļūs hierarhijas virsotnē.

Solveigas Vasiļjevas projekts „ Hierarhija” ir loģisks turpinājums 2013. gadā realizētajam projektam „ Kāds vēro vīrusu. Mutācijas”, kas bija skatāma Jūrmalas Pilsētas muzejā. Solveiga Vasiļjeva izstādēs piedalās kopš 1977. gada ar grafikas un tēlniecības darbiem. Tēlniecībā strādā ar visdažādākajiem materiāliem - granīts, marmors, koks, bronza, tērauds, nerūsējošs tērauds dažādas šo materiālu kombinācijas. Turpina darboties arī citos mākslas veidos – grafika, video. S. Vasiļjevai bijušas daudzas personālizstādes. “Ivonnas Veihertes” galerijā  “Straumes” 2002., “Puķes” 2001., “Mākoņa anatomija” 2000.,”Virs Peru” 1998.; LMS galerijā “Eksistences lauki” 2001.,”Nezona. Skaistums”; galerijā “Bastejs” “Cita pasaule” 1996., “Ceļā” 1999., galerija “Laipa” “Virs Peru” 1998.,”Struktūras” 2000., “Tēlnieku nams” “Dieva smaids” 1994.; Valsts Mākslas muzejā “Muzejs muzejā” 2001., „Zupa ..ir pusdienlaiks”,2004.,u.c. .