Mākslas galerija
Kopš koncertzāles atklāšanas 2014. gadā, tajā veiksmīgi darbojās izstāžu zāle, kurā pastāvīgi ir apskatāmas profesionālās mākslas ekspozīcijas. Tā ir iespēja reģiona iedzīvotājiem un koncertzāles apmeklētājiem ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties izcilu mākslinieku darbus. Mākslas galerija ir atvērta katru dienu no plkst. 12.00 – 18.00. Pasākumu norises dienās līdz pasākuma beigām. Par galerijā izstādīto mākslas darbu iegādi interesēties koncertzāles administrācijā, zvanot pa tālruni 64119921 vai rakstot uz info@cesukoncertzale.lv.

DABAS DVĒSELE. Paula Zariņa-Zēmane 28/04 - 30/06/2018

Bangojošās pasaules miera punkts. I. 2016, Audekls, eļļa200x180 cm
2018. gada pavasara sezonu INSIGNIA mākslas galerija koncertzālē “Cēsis” noslēdz ar mākslinieces Paulas Zariņas-Zēmanes izstādi “Dabas dvēsele”, kas sniedz padziļinātu ieskatu jaunās, talantīgās gleznotājas pēdējo gadu daiļradē. Šī izstāde tematiski sasaucas ar koncertzāles jauno festivālu “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”.

Paula Zariņa-Zēmane glezno ainavu, bet tas nav tiešs dabas vērojums vai ainavu fotogrāfisks pārnesums uz audekla.   Saviem darbiem iedvesmu viņa smeļas gan dabā, gan mūzikā, literatūrā un kino, visu pieredzi un emocionālos impulsus koncentrējot uz audekla virsmas. Tā nenoliedzami ir sajūtu glezniecība: kā liegs putna spārna pieskāriens, kā pirmais pavasara saules stars vai maiga vēja plūsma, kā gara novakara ēna vai noslēpumains mijkrēslis. Glezniecība, kā atbalss dažādiem mūsu dvēseles stāvokļiem, tiem trauslajiem mirkļiem, kad cilvēks saplūst vienotā esībā ar dabu un pasaules universu. Līdzīgas sajūtas mūs pārņem, klausoties suģestējošo Pētera Vaska mūziku. 
Paulas gleznotās ainavas neveido konkrētas piesaistes, pat, ja, tur tiek attēlotas kādas cilvēku figūras, atpazīstamu koku aprises vai jūras horizonts, darbu nosaukumos trūkst precīzas norādes – viss ir nosacīts. Šīs lielformāta gleznas neierobežo mūsu uztveri, tās aicina skatītāju klejot iztēles plašumos un katram pašam veidot savu stāstu, ļaujoties tonāli jūtīgo krāsu triepienu vibrējošai suģestijai. Gleznas ir kā impulsi gara ceļojumam, kas  var  līdz bezgalībai paplašināt mūsu apziņas plūsmu. Skatītājam tikai jāatbrīvo sevi no ikdienas rutīnas un jāļaujas uztveres brīnumam, gluži tāpat kā klausoties labu mūziku.
Paula Zariņa-Zēmane (1988) ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru Glezniecības nodaļā. Viņai notikušas vairākas nozīmīgas personālizstādes galerijā “Māksla XO”, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā un izstāde „Bangojošās pasaules miera punkts” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls" Radošajā darbnīcā 2017. gadā. Savukārt 2016. gadā autores darbi bija skatāmi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" projekta “Spriedze. Jaunie Latvijas glezniecībā III” ietvaros, kā arī Cēsu Mākslas festivāla izstādē “Laikmetīgā ainava” Vecajā alus brūzī.
Inese Baranovska, izstādes kuratore