Cēsu Mākslas Festivāls
Cēsu mākslas festivāls vienpadmsit gadu laikā ir kļuvis par valstiski nozīmīgu tradīciju un ir viens no ievērojamākajiem ikvasaras kultūras pasākumu kopumiem Cēsīs un Vidzemes reģionā, sniedzot iespēju apmeklēt unikālus un augstvērtīgus notikumus ārpus Rīgas.Festivāla nozīmīgs aspekts vienmēr bijis dažādu kultūras jomu un parādību sintēze – ne tikai kā mākslinieciskās izpausmes formu savstarpēja sinerģija, veidojot unikālus kultūras faktus, bet arī kā mūzikas, mākslas, teātra un kino personību mijiedarbība. 
Teātru Grand Prix/Dirty Deal Teatro ZVĒRĪGĀ MĪLA
Ceturtdien, 20. Jūlijā, plkst. 19:00

Iestudējuma pamatu veido Jāņa Joņeva un Anetes Konstes radītie stāsti, kuru galvenos varoņus (cilvēkus un zvērus) saista visdažādākas attiecības, savstarpējās atkarības un kaislības. Asprātīgi izgaismojot vairākas no neskaitāmi daudzajām cilvēka un dzīvnieka līdzās pastāvēšanas šķautnēm un meistarīgi spēlējoties ar zvērisko cilvēkā un cilvēcisko zvērā. Jo vai mēs maz zinām, kur viens sākas un otrs

 
 
Cēsu Mākslas festivāls/ Performance MUSICPAINTING/LIVE
Piektdien, 28. Jūlijā, plkst. 20:00

Trīskārtējs Lielās mūzikas balvas laureāts pianists Reinis Zariņš Latvijas klausītājiem labi pazīstams kā ievērojams un dziļi domājošs mūziķis, kurš savās soloprogrammās daudzkārt pierādījis, cik negaidītas krāsas un saturu iespējams piešķirt it kā labi zināmiem skaņdarbiem.

Prāgā un Amsterdamā rezidējošā māksliniece Marilēna Šiltkampa ar performancēm piedalījusies festivālos

 
 
Cēsu Mākslas festivāls/Baleta vakars ALEKSEJA AVEČKINA ZVAIGZNE
Sestdien, 29. Jūlijā, plkst. 20:00

Ar izcilajam Latvijas Nacionālā baleta premjeram Aleksejam Avečkinam (1976–2013) veltītu vakaru Cēsu mākslas festivālā pēc ilgāka pārtraukuma atgriežas balets. Koncertu veido Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, komponists Arturs Maskats, mākslinieks Andris Freibergs un režisors Roberts Rubīns. Katram no programmā iekļautajiem priekšnesumiem ir saistība ar Alekseja Avečkina

 
 
Teātru Grand Prix/Teātra kritiķes S. Radzobes saruna ar režisori L. Grozu-Ķiberi
Ceturtdien, 3. Augustā, plkst. 17:30

Pirms Dailes teātra izrādes "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta" interesenti aicināti uz teātra kritiķes Silvijas Radzobes sarunu ar režisori Lauru Grozu-Ķiberi. 

Sarunas tēma “Dīvaino cilvēku valdzinājums teātrī”.

*Dalība pasākumā bez maksas. Saruna notiek koncertzāles "Cēsis" kino zālē.


 
 
Teātru Grand Prix/Dailes teātris KAĶIS UZ NOKAITĒTA SKĀRDA JUMTA
Ceturtdien, 3. Augustā, plkst. 19:00

Bagātā uzņēmēja Lielā Tēta ģimene ir sapulcējusies kopā, lai nosvinētu ģimenes galvas dzimšanas dienu. Viesībām tiešām ir iemesls - Lielais Tētis ir uzzinājis labus jaunumus par savu veselību, kas lika raizēties visai ģimenei. Tādai ģimenei, kurā viss ir meli un visi ir meļi...

Satumstot maigajai Amerikas Dienvidu naktij, viņiem visiem kopā un katram atsevišķi nākas saskarties ar tām duļķēm, kas

 
 
Teātru Grand Prix/Teātra kritiķes S. Radzobes saruna ar režisoru E. Seņkovu
Svētdien, 13. Augustā, plkst. 17:30

Pirms Latvijas Nacionālā teātra izrādes "Kaija" interesenti aicināti uz teātra kritiķes Silvijas Radzobes sarunu ar režisoru Elmāru Seņkovu.

Sarunas tēma “Komēdija mūsdienu teātrī”.

*Dalība pasākumā bez maksas. Saruna notiek koncertzāles "Cēsis" kino zālē.

 
 
Teātru Grand Prix/Latvijas Nacionālais teātris KAIJA
Svētdien, 13. Augustā, plkst. 19:00

Tu gribi kļūt mākslinieks, jo tava mamma ir māksliniece. Tu saņemies un drosmīgi nolem parādīt viņai savu pirmo darbu. Savam tuvākajam cilvēkam. Un viņa tevi nesaprot... Viņai vienalga. Viņa pat pasmejas. Kā dzīvot tālāk?

Spēlmaņu nakts 2016/2017 nominācijas:

Gada mazās formas izrāde

Gada aktrise Maija Doveika

Gada jaunie skatuves

 
 
Teātru Grand Prix/Dailes teātris PIELŪDZĒJA NR. 1
Trešdien, 16. Augustā, plkst. 19:00

Slavenā rakstnieka un bestselleru autora Erika spalvai pieder romānu sērija par Viktorijas laiku varoni. Tikai viņam pašam no šīs varones jau nāk vēmiens. Kad kādu dienu Eriks cieš auto avārijā, viņu izglābj bijusī medmāsa Pegija, kura ir viņa romānu kaislīgākā fane. Pegija pārved rakstnieku uz savām mājām un piespiež sarakstīt jaunu grāmatu par savu mīļāko varoni - tādu, kas būtu veltīta vienīgi viņai.

 
 
Teātru Grand Prix/Latvijas Nacionālais teātris ZILĀ
Sestdien, 19. Augustā, plkst. 19:00

Gagra, Gruzija, šodiena. Divas dienas pirms jaunā gada. Kādā privātmājā augstu kalnos jau divus mēnešus dzīvo Rasma un viņas dēls, divdesmitgadnieks Juris, kurš atlabst pēc smagas autoavārijas. Juris nebeidz domāt par zilo govi, kuru redzējis šosejas malā traģēdijas brīdī, un lūdz mātei sagādāt viņam tautasdziesmu sējumus – kuri visiem ir un kurus neviens nelasa. Dienā, kad pienāk grāmatas,