Cēsu Mākslas Festivāls
Cēsu mākslas festivāls trīspadsmit gadu laikā ir kļuvis par valstiski nozīmīgu tradīciju un ir viens no ievērojamākajiem ik vasaras kultūras pasākumu kopumiem Cēsīs un Vidzemes reģionā, sniedzot iespēju apmeklēt unikālus un augstvērtīgus notikumus ārpus Rīgas. Festivāla nozīmīgs aspekts vienmēr bijis dažādu kultūras jomu un parādību sintēze – ne tikai kā mākslinieciskās izpausmes formu savstarpēja sinerģija, veidojot unikālus kultūras faktus, bet arī kā mūzikas, mākslas, teātra un kino personību mijiedarbība.
LNSO, ĶENIŅŠ un MESIĀNS| Cēsu Mākslas festivāla atklāšanas koncerts
Sestdien, 6. Jūlijā, plkst. 18:00

Programmas ass ir Olivjē Mesiāna un Tālivalda Ķeniņa saikne.

Ķeniņš, ko šogad atceramies 100. jubilejā, pēc Otrā pasaules kara studēja mūziku Parīzē, un skaņdarbu analīzes pedagogs viņam bija ģeniālais franču ornitologs Mesiāns. Parīzē gūtais rūdījums izveidoja Ķeniņu par visaugstākās klases profesionāli, un Ķeniņa daiļrades vainagojums ir Astotā simfonija, kas līdz šim Latvijā nav

 
 
TUVĀS UN TĀLĀS LATVIEŠU SOLODZIESMAS | Cēsu Mākslas festivāls
Sestdien, 13. Jūlijā, plkst. 18:00

Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistare Ērika Millere izveidojusi daudzkrāsu virkni no latviešu komponistu solodziesmām, kuru skaitā ir dažas labi zināmas, bet lielākā tiesa – vai nu aizmirstas, vai vismaz sen nespēlētas.

Programmas centrā – patriarhs Jāzeps Vītols un divi jubilāri, kas savulaik studējuši pie Vītola un ir totāli sava skolotāja pretmeti mūzikā: abi ievērojamie simtgadnieki

 
 
KORIS LATVIJA, MĀRIS SIRMAIS UN TĀLĀ DĀRZA PUTNS | Cēsu Mākslas festivāls
Sestdien, 20. Jūlijā, plkst. 17:00

Koris “Latvija” un Māris Sirmais sniegs ievērojamu trimdas latviešu komponistu kordarbu spožu izlasi. Kanādā dzīvojošais Imants Ramiņš tiks pārstāvēts ar divām labskanīgām motetēm, kas rakstītas par godu Kristus upurim, žēlsirdībai, mīlestībai un Dievam. Koncerts notiks Cēsu Sv. Jāņa baznīcā.

Savulaik Kanādā dzīvoja arī Tālivaldis Ķeniņš – viens no visu laiku profesionālākajiem,

 
 
TRIO PALLADIO UN GUNTIS KUZMA | Cēsu Mākslas festivāls
Piektdien, 26. Jūlijā, plkst. 20:00

Trio Palladio ir visaugstākās klases kameransamblis, kurā spēlē trīs Lielās mūzikas balvas laureāti. Viņi spēj apvērst mūsu priekšstatus par ikkatru opusu, pie kā vien ķeras ar pamatīgu iedziļināšanos un īpatnu degsmi. Prieks, ka šajā programmā kopā ar trio pianistu Reini Zariņu uzstāsies viens no mūsu labākajiem kamermūziķiem Guntis Kuzma.

Tālivaldis Ķeniņš savulaik teicis, ka

 
 
Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi | Dailes nams
Ceturtdien, 8. Augustā, plkst. 20:00

Cēsu Mākslas festivāla Teātru Grand Prix.

Mums katram ir savs priekštats par Eduardu Veidenbaumu, bet tikai retais zina, ka arī viņa vecākais brālis Kārlis rakstīja dzeju. No viņa rakstītā ir saglabājies pavisam maz  - daži dzejoļi un piezīmes, taču pat no šī mazumiņa kļūst skaidrs, ka mums ir darīšana ar ļoti īpatnu un smalku personību. Ar ārkārtīgi apdāvinātu cilvēku, kura nozīme nav pietiekami

 
 
Cīrulīši | Nacionālais teātris
Svētdien, 11. Augustā, plkst. 19:00

Cēsu Mākslas festivāla Grand Prix.

Ir vēls rudens vakars “Cīrulīšu” pagalmā, kad visi trīs Zelmas pieaugušie bērni sapulcējas pie viena galda, lai vēl pēdējo reizi pasēdētu kopā, pirms mamma dosies dzīvot pie viena no viņiem, Raimonda. Mamma pa to laiku ir pieņēmusi citu lēmumu.
Izrāde-veltījums visām latviešu viensētām. Izrāde-veltījums visām mammām. Un izrāde-veltījums mums, viņu

 
 
Kaisles vilciens | Dailes teātris
Sestdien, 17. Augustā, plkst. 20:00

Cēsu Mākslas festivāla Teātru Grand Prix.

Blanšai nav ne darba, ne iztikas līdzekļu, taču viņas bagātā fantāzija tiecas uz visu skaisto un izsmalcināto – pat ja tā būtu tikai nožēlojama imitācija. Savukārt Stenlijam ir vienkāršas intereses, un Blanšas sapņi viņu kaitina. Viņi ir divi pretstati, un konflikts starp viņiem ir neizbēgams un nežēlīgs. Kad sentimentālai sapņainībai pretī stājas skarba

 
 
Dēls | Dailes teātris
Piektdien, 23. Augustā, plkst. 20:00

Cēsu Mākslas festivāla Teātru Grand Prix.

Pjēram ir jauna ģimene. Tomēr viņš ir izmisīgi vajadzīgs savam dēlam no pirmās laulības. Reiz smaidīgais jaunietis vairs nerod sev vietu, nespēj sadzīvot ar māti un arī tēva mājās jūtas kā svešinieks. Pieaugšana ir sāpīga, un gaisma tuneļa galā ne vienmēr saredzama.

Nav viegli nosargāt sev tuvos, laikus sadzirdēt saucienu pēc palīdzības, pieņemt, ka