Čello Cēsis
Starptautisko čella mūzikas festivālu Čello Cēsis organizē koncertzāle“Cēsis”, un tas norisinās katru gadu septembrī. Čello Cēsis ir pirmais čella festivāls Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā, un tā mērķis ir klausītājiem atklāt čella unikālo balsi un dažādo skanējumu gan pasaulsavenu čellistu, gan jaunu mūziķu sniegumā. Katra festivāla programma tiek veidota īpaši šim notikumam, lai klausītājus iepazīstinātu ar spožākajiem skaņdarbiem, kas sarakstīti šim instrumentam ‒ no baroka līdz mūsdienām, no pasaules mūzikas šedevriem līdz Latvijas, Baltijas un Ziemeļvalstu komponistu darbiem. 2017. gadā Čello Cēsis tika piešķirts Eiropas Festivālu asociācijas veidotais Eiropas ievērojamāko festivālu kvalitātes zīmols EFFE Label. Čello Cēsis ir vienīgais festivāls no Latvijas, kas saņēmis šo atzinību.
ČELLO CĒSIS/BACHianas čellam un saksofonu kvartetam
Piektdien, 15. Septembrī, plkst. 19:00

Uzlecošā latviešu čella zvaigzne MARGARITA BALANAS un saksofonu kvartets SIGNUM no Vācijas piedāvā programmu, kurā klausītājus gaida aizraujošs muzikāls ceļojums ‒ no Baha līdz Pjacollam. Koncertā Cēsīs būs iespēja uz vienas skatuves redzēt un dzirdēt starptautiski atzītus jaunus talantus, kuru saspēli raksturo enerģija un jauneklīgums.

 
 
ČELLO CĒSIS/Dokumentālā filma \"Čella stāsti\" /Luksemburga/
Piektdien, 15. Septembrī, plkst. 21:00

Režisore: Anna Šiltca

Čells ir pats cilvēciskākais no visiem mūzikas instrumentiem ‒ gan silueta un izmēra, gan skaņas ziņā. Un stāsti... par instrumentu, par mūziķiem, kas to spēlē, par cilvēku dzīvēm, kas ar to saistīti. Meita, kas desmit gadus mēģina atrast tēvam nozagto instrumentu. Amatnieks, kas meklē labāko veidu, kā apstrādāt ideālo koka izejmateriālu jaunam čellam. Solists, kas ceļo

 
 
ČELLO CĒSIS/Vēlās brokastis ar čella garšu
Sestdien, 16. Septembrī, plkst. 12:00

Saruna un vēlās brokastis koncertzāles "Cēsis" restorānā mūziķu sabiedrībā, nepiespiestā un neformālā atmosfērā. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja satikt un nedaudz iepazīt čellistus, kuri piedalīsies šīgada festivāla Čello Cēsis programmās. Saruna organizēta sadarbībā ar Latvijas radio programmu Klasika; moderators ‒ muzikologs Orests Silabriedis.

Biļetes uz brokastīm būs nopērkamas

 
 
ČELLO CĒSIS/Cello Electrified
Sestdien, 16. Septembrī, plkst. 14:00

Koncerts, kas klausītājiem  atklās čellu citādā gaismā un skanējumā jaunā lietuviešu čellista JUSTA KULIKAUSKA izpildījumā. Dzirdēsim gan laikmetīgo mūziku, gan paša Justa skaņdarbus čellam un elektronikai.

Justs Kulikausks savā programmā liek vienkop līdzīgās daļās gan citu meistaru,

 
 
ČELLO CĒSIS/Mario Brunello un Sinfonietta Riga
Sestdien, 16. Septembrī, plkst. 19:00

Valsts kamerorķestra SINFONIETTA RĪGA skatuves partneri būs itāļu čellists ar plašu starptautisku karjeru MARIO BRUNELLO un spožais latviešu čellists, ilggadējais orķestra Kremerata Baltica solists, ĒRIKS KIRŠFELDS. Brunello sadarbojies ar pasaulē slaveniem orķestriem un spēlējis

 
 
ČELLO CĒSIS/Čella pasakas ar Melo M.ŪDENS
Svētdien, 17. Septembrī, plkst. 12:00

Festivāls piedāvā īpašu Čello Cēsis programmu bērniem ‒ oriģinālu koncertiestudējumu, kurā piedalās čella trio MELO M, viens no populārākajiem latviešu čella ansambļiem, kas darbojas crossover žanrā. 

Iestudējuma pamatā ir pasakas sižets, bet atmosfēru radīs klasiski un mūsdienīgi skaņdarbi čellam, ko bagātīgi papildinās multimediju projekcijas un dažādi

 
 

Galerija