Čello Cēsis
Starptautiskais festivāls Čello Cēsis ir pirmais čella festivāls Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā, ko katru gadu septembrī rīko Koncertzāle “Cēsis”. Festivālam vairākkārt piešķirts Eiropas Festivālu Asociācijas kvalitātes zīmols EFFE Label, kas ierindo Eiropas ievērojamāko festivālu vidū. Čello Cēsis mērķis ir klausītājiem atklāt čella instrumenta unikālo balsi un dažādo skanējumu gan pasaulsavenu čellistu, gan jaunu mūziķu sniegumā. Festivālu raksturo māksliniecsiki spēcīgas interpretācijas, jaunrade un muzikāli meklējumi, kā arī pirmatskaņojumi. Katra festivāla koncertprogrammas tiek veidotas īpaši šim notikumam, lai klausītājus iepazīstinātu ar spožākajiem skaņdarbiem, kas sarakstīti šim instrumentam ‒ no baroka līdz mūsdienām, no pasaules mūzikas šedevriem līdz Latvijas, Baltijas un Ziemeļvalstu komponistu darbiem. Festivāls Čello Cēsis jau uzņēmis tādus pasaulē zināmus čellistus kā Nikolasu Atštetu (Nicolas Alstaedt) un Danielu Milleru Šotu (Daniel Müller-Schott) no Vācijas, Marko Ilonenu (Marko Ylönen) no Somijas, Marku Kopē (Marck Coppey) no Francijas, Mario Brunello no Itālijas un Nareku Hakhnazarjanu no Armēnijas. Festivāla koncertos uzstājušies arī Latvijas labākie čellisti, kas guvuši atzinību uz starptautiskajām skatuvēm. Pirmā festivāla koncerts “Čella zvaigznes un Sinfonietta Rīga” 2015. gadā tika nominēts augstākajam valsts apbalvojumam mūzikā - Latvijas Lielās mūzikas balvai kategorijā “Gada koncerts”. 
ČELLO CĒSIS | LAIKMETS. Ešlija Bāsgeita un Reinis Zariņš
Piektdien, 13. Septembrī, plkst. 19:00

Čello Cēsis atklāšanas koncerts klausītājiem sniegs iespēju iepazīt laikmetīgo mūziku čellam. Mūziķi - amerikāņu čelliste Ešlija Bāsgeita un lieliskais latviešu pianists Reinis Zariņš - arhitektoniski uzbūvējuši koncertprogrammu, kurā kā spožs debesskārpis Ņujorkas debesīs, izgaismosies moderna, mūsdienīga amerikāņu komponistu mūzika. Čellmūzika, kas top

 
 
ČELLO CĒSIS| CELLO RITMICO
Sestdien, 14. Septembrī, plkst. 14:00

Katra festivāla Čello Cēsis programmā ir koncerts, kas pārsteidz ar neparastu instrumentāciju. Iepriekšējos gados mūsu klausītājiem jau bijusi iespēja dzirdēt koncertprogrammas čellam un saksofonu kvartetam vai čellam un vibrofonam. Šogad baudīsim čellu saspēlē ar dažādiem sitaminstrumentiem.

Programma skanēs izcilā latviešu čellista

 
 

Galerija