Čello Cēsis
Starptautisko čella mūzikas festivālu Čello Cēsis organizē koncertzāle “Cēsis”, un tas norisinās katru gadu septembrī. Čello Cēsis ir pirmais un vienīgais čella festivāls Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā, un tā mērķis ir klausītājiem atklāt čella unikālo balsi un dažādo skanējumu gan pasaulsavenu čellistu, gan jaunu mūziķu sniegumā. Katra festivāla programma tiek veidota īpaši šim notikumam, lai klausītājus iepazīstinātu ar spožākajiem skaņdarbiem, kas sarakstīti šim instrumentam ‒ no baroka līdz mūsdienām, no pasaules mūzikas šedevriem līdz Latvijas, Baltijas un Ziemeļvalstu komponistu darbiem. Festivāls Čello Cēsis jau uzņēmis tādus pasaulē zināmus čellistus kā Nikolasu Atštetu (Nicolas Alstaedt) no Vācijas, Marko Ilonenu (Marko Ilonen) no Somijas, Marku Kopē (Marck Coppey) no Francijas un Mario Brunello no Itālijas. Festivāla koncertos uzstājušies arī Latvijas labākie čellisti, kas guvuši atzinību uz starptautiskajām skatuvēm. 2017. gadā Čello Cēsis tika piešķirts Eiropas Festivālu asociācijas veidotais Eiropas ievērojamāko festivālu kvalitātes zīmols EFFE Label. 2018. gada festivālā viesosies viens no spilgtākajiem jaunās paaudzes čellistiem Daniels Millers Šots (Daniel Müller-Schott) un itāļu komponists un čellists - klasiskās mūzikas "rokzvaigzne" Džovanni Solima (Giovanni Sollima).
Čella pasakas ar DAGAMBA. TUKSNESIS
Sestdien, 16. Septembrī, plkst. 13:00

Čellu grupas DAGAMBA mūziķiem gaidāms koncerts kādā tālā tuksneša apmetnē. Tur viņi iepazīstas ar tuksneša iedzīvotājiem - berberiem, piedzīvo milzīgu smilšu vētru un karstumu, un redz mirāžu ar zaļojošu oāzi. Bet visam pāri – svelmainā un nesaudzīgā tuksneša saule!

Koncertuzvedums aicinās mazos klausītājus piedalīties muzikāli un vizuāli krāšņā piedzīvojumā - vispirms sadzirdot,

 
 
ČELLO CĒSIS | DUO LAUMA SKRIDE&DANIELS MILLERS ŠOTS
Piektdien, 14. Septembrī, plkst. 19:00

Divu izcilu un starptautisku atzinību guvušu mūziķu - latviešu pianistes Lauma Skrides un vācu čellista Daniela Millera Šota (Daniel Müller-Schott), programmā dzirdēsim Vīnes dižgara Ludviga van Bēthovena opusus un līdzās tiem - romantisma mūzikas ģēniju Roberta Šūmaņa un Frederika Šopēna skaņdarbus.

Millers Šots ir uzskatāms par

 
 
ČELLO CĒSIS | TANGO ČELLAM UN VIBRAFONAM
Sestdien, 15. Septembrī, plkst. 14:00

Čello Cēsis atkal pārsteidz ar unikālām programmām un neparastām instrumentācijām! Ja aizvadītajā festivālā atklājām čella un saksofonu kvartetu koncertprogrammu, tad šoreiz aicinām baudīt čella un vibrafona valdzinošo saspēli.

Koncerta centrālām muzikālā tēma - TANGO. Tapāt kā divi partneri saplūst dejā, tā arī čells un vibrafons -

 
 
ČELLO CĒSIS | Dokumentālā filma \"Rostropovičs - čella ģenijs\"
Sestdien, 15. Septembrī, plkst. 16:00

Festivālā "Čello Cēsis" piedāvājam iespēju noskatīties 2011. gadā veidoto BBC dokumentālo filmu par vienu no dižākajiem un ģeniālākajiem čellistiem Mstislavu Rostropoviču "Rostropovich: The Genius of the Cello". Filma tiks demonstrēta koncertzāles kino zālē, angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Biļetes tirdzniecībā jau drīzumā.


 
 
ČELLO CĒSIS | KLASISKĀS MŪZIKAS ROKZVAIGZNE DŽOVANNI SOLIMA
Sestdien, 15. Septembrī, plkst. 19:00

Festivāla ČELLO CĒSIS lielkoncertā varēsim baudīt itāļu čellista un komponista Džovanni Solimas harizmu. Solima ir klasiskās mūzikas mākslinieks ar rokzvaigznes statusu - orķestru pasaules Džimijs Hendriks, kas iedvesis jaunu elpu instrumentā, ko pasaule pazīst jau vairāk nekā 300 gadus – čellā. Viņa radīto

 
 
Čella pasakas ar DAGAMBA. TUKSNESIS | Koncertuzvedums bērniem
Svētdien, 16. Septembrī, plkst. 13:00

Čellu grupas DAGAMBA mūziķiem gaidāms koncerts kādā tālā tuksneša apmetnē. Tur viņi iepazīstas ar tuksneša iedzīvotājiem - berberiem, piedzīvo milzīgu smilšu vētru un karstumu, un redz mirāžu ar zaļojošu oāzi. Bet visam pāri – svelmainā un nesaudzīgā tuksneša saule!

Koncertuzvedums aicinās mazos klausītājus piedalīties muzikāli un vizuāli krāšņā piedzīvojumā -

 
 

Galerija